link me:

Srpen 2008

Sally's Song

28. srpna 2008 v 15:12 | Adelle |  Other Media
A je to tady! Album s cover verzemi písní z filmu The Nightmare Before Christmas vyšlo, a tak s novým školním rokem je tu i novinka, a to v podání Amy Lee, konkrétně Sally's Song. Amy stvořila skvělou píseň ze svého oblíbeného filmu a dokonce využila nové dovednosti, a to hraní na harfu. Je vidět, že Amy rozšiřuje své obzory a možná se tohoto nástroje dočkáme i v dalších písních na již připravovaném třetím albu. Mě se skladba neskutečně líbí, vážně jsem nečekala, že to dopadne tak skvěle. Sally's Song si můžete už celou poslechnout zde.

Lži (Lies)

25. srpna 2008 v 11:54 | Adelle |  Texty a Překlady
Všechny končetiny svázány mýmy pouty strachu
Zapečetěny lží skrz tolik slz
Ztracen zevnitř, sledující konec
Bojuji za šanci být znovu obelhán

Nikdy nebudeš dost silný
Nikdy nebudeš dost dobrý
Nikdy jsi nebyl pochopen láskou
Nepovzneseš se nad to

Nikdy neuvidí, že já nebudu taková
Budu bojovat zas a zas, abych nakrmila tento hlad
Hořící hluboko uvnitř mě

Ale skrz mé slzy proniká oslepující světlo
Počátek úsvitu této nekonečné noci
Roztažené paže, očekávající mě
Otevřené objetí nad krvácejícím stromem

Odpočívej ve mě a já tě utěším
Žila jsem a zemřela pro tebe
Zůstaň ve mě a já ti slibuji, že
Tě nikdy neopustím

Nikdy neuvidí, že já nebudu taková
Budu bojovat zas a zas, abych nakrmila tento hlad
Hořící hluboko uvnitř mě

Nikdy neuvidí, že já nebudu taková
Budu bojovat zas a zas, abych nakrmila tento hlad
Hořící hluboko uvnitř mě

Odpočívej ve mě a já tě utěším
Žila jsem a zemřela pro tebe
Zůstaň ve mě a já ti slibuji, že
Tě nikdy neopustím

Nikdy neuvidí, že já nebudu taková
Budu bojovat zas a zas, abych nakrmila tento hlad
Hořící hluboko uvnitř mě

Shaun reaguje na píseň Evanescence

23. srpna 2008 v 22:54 | Adelle |  News 2006
Frontman kapely Seether, Shaun Morgan, není obzvlášť šťastný kvůli nové písni Evanescence, Call Me When You're Sober. Zpěvačka této kapely, Amy Lee, řekla v rozhovoru, že píseň byla inspirována koncem jejího vztahu se Shaunem, který v červenci podstoupil 28-mi denní léčebný program proti alkoholismu a zneužívání drog. Shaun nám výhradně řekl, že nebyl potěšen, když slyšel o této písni: "Zarmoutilo mě, že náš celý vztah byl takto redukován. Jak víte, strávili jsme spolu téměř tři roky a došlo to k 'Oh, běda mi, nestaráš se o mě.' Jsem zklamaný, že tohle je všechno, co opravdu vadilo. Víte, abych tak řekl jsem podrážděný, že naše špinavé prádlo se probírá po celém světě. Nikomu bych to neudělal.''

Pořád si hlídat image je vyčerpávající....

22. srpna 2008 v 16:23 | Adelle |  News 2006
I když vznikli už v roce 1999, prorazili až o 4 roky později. A to hlavně díky skladbám Fallen, Bring Me To Life a My Immortal, které jim zajistily obrovský zájem fanoušků i médií. Největší podíl na úspěchu má bezesporu hlavní postava kapely (zpěvačka a skladatelka), výrazná a zároveň tajemná Amy Lee.

Ta je ostatně podepsaná coby hlavní autor nejen pod novým singlem Call Me When You're Sober, ale i pod celým novým albem The Open Door (Otevřené dveře). Je to deska, na které svou kapelu a hlavně sama sebe představuje v úplně nové podobě. Amy se rozhodla být mnohem upřímnější a otevřenější než dřív, a to jak v muzice, tak před novináři. A co všechno o nových písničkách, o svém soukromí a o svých dalších plánech tahle zvláštní zpěvačka říká?

Chce Amy Lee zaškrtit Britney?

21. srpna 2008 v 17:32 | Adelle |  News 2003
Frontwoman skupiny Evanescence, Amy Lee, nedělala žádné tajnosti o tom, co cítí k supersexy pop stars v písni Everybody's Fool, která je o malé dívce vzhlížející na nevhodnou úlohu modelky (zpívá v ní: ikona vlastní slabosti, jen co všichni potřebujeme, více lží o tomto světě, který nikdy nebyl a nikdy nebude) Teď se stává osobností a zasahuje přímo Brit. Kdyby se potkaly v temné uličce, Amy říká, že by uškrtila Britney svým vlastním korzetem a nabarvila by jí vlasy na jejich přirozenou barvu, která je podle Amy zvracivě zelená. Porč všechna ta zlomyslnost? "Nechci nikoho obtěžovat," říká Amy, "ale opravdu falešná, laciná ženská bedna sucharů mě opravdu vytáčí." Oh, nějak mnoho pokud jde o věc, která nikoho neobtěžuje!

Pár zajímavostí o Evanescence

19. srpna 2008 v 16:52 | Adelle |  Zajímavosti
• Amy napsala skladbu pro soundtrack k filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň, ale byla zamítnuta jelikož se producentům zdála moc temná. Část tohoto materiálu byla použita v písni Good Enough, a to konkrétně intro, což je asi první minuta této skladby, která se ovšem neobjevuje v klipu.

• Píseň Good Enough byla použita v sedmé sérii seriálu Kriminálka Las Vegas a to konkrétně v díle Fallen Idols.

Amyin řetízek s přívěsky

19. srpna 2008 v 12:37 | Adelle |  Amy Lee-Style
A máme tu další věcičku bez které se Amy neobejde. Je to řetízek s různými přívěsky a jedním z nich je i klíč, který se také objevil v bookletu k albu The Open Door. Opět nevím jestli to má nějakou spojitost, ale přijde mi to docela zajímavý :) Tento řetízek Amy nosila na většině koncertech v roce 2006 a 2007, a tady máte nějaké ukázky :)

free image host free image host free image host free image host

Přívěsek ve tvaru srdce

18. srpna 2008 v 18:47 | Adelle |  Amy Lee-Style
Pokud pravidelně sledujete, co si Amy obléká, možná jste si povšimli jejího oblíbeného řetízku s černým přívěskem ve tvaru srdce. Objevil se na několika photoshootech a také si ho vzala na pár vystoupení, na několik foteček se můžete kouknout právě v tomto článku. No je opravdu krásný, taky bych ho brala :) V bookletu k albu The Open Door se objevil přívěsek ve tvaru srdce, jestli to má nějakou spojitost to nevím a asi se to nikdy nedozvím :)

free image host free image host free image host

Top 20 nejexotičtějších hlasů

17. srpna 2008 v 18:03 | Adelle |  News 2008
Magazín Billboard vyhlásil anketu o Top 20 nejexotičtějších hlasů roku 2008. A jak tento souboj dopadl? No podívejte se sami. O první pětku se servaly samé slečny :) Podle časopisu Billboard má tedy nejexotičtější hlas Ashley Tisdale, což osobně nechápu, ale je to tak. Asi je vám jasné, že se umístila i Amy Lee a to na třetím místě hned za Amy Winehouse. Umístila se také Tarja Turunen a to hned za Amy. Takže čtvrté místo! Docela mě překvapil Michael Jackson na dvanáctém místě, exotika hadr :D

Rekonstrukce spřátelených stránek!

16. srpna 2008 v 22:59 | Adelle |  Novinky
Nazdárek, rozhodla jsem se, že provedu rekonstrukci mých spřátelených stránek a blogů, takže prosím všechny své současné sb, aby mi napsali komentář, jestli chtějí zůstat i nadále. Spřátelených stránek mam docela dost a musim uznat že jen pár lidiček sem chodí pravidelně. Já vim, že nemam moc času, takže taky všechny blogy nenavštěvuju, proto dělám tuto rekonstrukci. Tak se zatim mějte a užívejte zbytek prázdnin :)

Nightmare Revisited

16. srpna 2008 v 19:26 | Adelle |  Zajímavosti
Walt Disney Records vydá album s názvem Nightmare Revisited. Jedná se o kolekci cover verzí a nových skladeb, které jsou inspirovány filmem Tima Burtona z roku 1993 a to konkrétně Ukradené Vánoce (The Nightmare Before Christmas). Album by mělo vyjít 30. září. Jedna ze skladeb na této desce patří i Amy Lee, která nazpívala Sally's Song. Jak určitě víte, Ukradené Vánoce patří k Amyiným oblíbeným filmům, a tak se není čemu divit, že využila šance pro tento film něco stvořit. (booklet)

Nový song Wait Forever?

16. srpna 2008 v 19:01 | Adelle |  News 2008
Podle oficiálního fóra Evanescence EvThreads Amy napsala a nedávno prezentovala svůj nový song Wait Forever...
"Na slavnosti mi kdosi řekl, že Amy zazpívá Lithium a nový, nezveřejněný song Wait Forever. Nemůžu to říct jistě, protože tuto osobu neznám, ale Amy sama na svém MySpace prohlásila: "Myslím, že si budete muset počkat a pak se uvidí." Na Youtube byl několikavteřinový záznam songu, ale někdo ho smazal. Mladá dívka, která song slyšela, na svém MySpace řekla:" Nemám důkaz. Žádnou fotku s Amy, když song zpívala. Fotit mohla jen určitá média. Song byl ale velmi pomalý. Na cello Amy doprovázel David Eggar. Amy řekla, že ho složila teprve před několika týdny. Znělo to takto: "You know I´ll wait for you forever". Slyšela jsem to jen jednou, takže nemám žádné detaily, které bych k tomu řekla. OK, teď jsem slavná, že?! Ti, co mi nevěří, jsou mi ukradení. Nemám žádná důvod k tomu, abych vám lhala. Chtěla jsem se jen o to podělit s ostatními. A pokud jsem řekla něco, co Amy zveřejnit nechtěla, mrzí mě to. "

Top 50 zpěvaček, které nejvíce přitahují teenagery

16. srpna 2008 v 17:56 | Adelle |  News 2008
Latinskoamerický magazín 'Toda Teen' (All Teen) sestavil žebříček 50 zpěvaček, které nejvíc přitahují teenagery. Že se na prvním místě umístila Avril Lavigne, to snad nikoho nepřekvapí, ale že druhé místo ukořistila Amy Lee je, tedy alespoň pro mě, překvapení. Je to jediná rocková zpěvačka v top 10, které je nabité popovými jmény. jako například Miley cyrus, Lindsay Lohan nebo Hilary Duff. V žebříčku můžete najít například další dvě frontwomen rockových kapel, a to Tarju Turunen (ex-Nightwish) a Sharon Den Adel (Within Temptation).