link me:

Říjen 2008

News & Update

30. října 2008 v 18:51 | Adelle |  Novinky
Nejdřív začnu nějakou statistikou. Návštěvnost tohoto blogu už přeskočila 21 000 návštěv a je tu už více než 700 článků, což teda není moc, ale jsem moc ráda, že sem stále chodíte. V nejbližší době se chystám změnit enter a možná tam přibude i galerie The Rasmus. Ještě jsem upravila článek se spřátelenými blogy, tak doufám, že se tam všichni najdete, pokud ne, určitě mi písněte. Připravuju pro vás překlad rozhovoru s Amy Lee, ale asi mi to ještě chvilku potrvá, protože je to docela dlouhý a moje angličtina neni moc slavná :) Amy mluví hlavně a Sally's Song, jak je to s Evanescence a svých dalších plánech co se týče hudby. Ale mam takovej špatnej pocit, že to s kapelou nevypadá nejlíp, ale nechci roznášet drby nebo tak, musim si pořádně přečíst ten rozhovor :) Dále jsem aktualizovala pár článků a přidala pár foteček, takže pokud nemáte co dělat, můžete se na ně mrknout.

Moje recenze na Black Roses

26. října 2008 v 18:13 | Adelle |  BLOG & ME
Na tohle album jsem s nedočkavostí čekala. Podle slov kluků z kapely The Rasmus by to mělo být jejich nejlepší dosavadní cd, na to si ovšem musíte udělat názor sami. Spojení s novým producentem a nahrávání na několika místech všude možně po světe je na albu znát, ovšem přemýšlím jestli pozitivně nebo naopak. Myslím, že se chlapci posunuli ve své tvorbě, a pokud se vám bude zdát že cd vychvaluju, věřte, že pokud bych měla hodnotit jednotlivé písně, bylo by to lepší, ale celé album patří ke slabší tvorbě. I přes to jsem jejich dlouholetá fanynka a ''vyrůstala'' jsem na nich. Celkový vzhled alba i booklet na mě zanechali velmi dobrý dojem, je vidět že Lauri si dal na růži záležet :D Ovšem obsah alba už podle mě neni tak silný. Místy splývá a pořád očekávám nějaký tvrdší nářez, který ovšem nějak nepřichází. Možná je to moje vina, ale holt si potrpím rockovější věci, které mi tu vážně chybí. Musím ovšem říct, že album jsem si stihla poslechnout jen třikrát, takže songy ještě nemám pořádně zažité.

Amy Lee z Evanescence se vrací ke kořenům

25. října 2008 v 19:16 | Adelle |  News 2008
Amy Lee, frontmanka americké rockové formace Evanescence, pilně pracuje na novém materiálu. Nové písně budou odlišné, ale přitom v sobě ponesou odkazy na zpěvaččiny kořeny.
V nedávném rozhovoru pro Spin.com Amy Lee prozradila pár informací k novým skladbám a k sólové desce: "Potřebuji ukázat, že nejsem loutka. Pracuji ve svém domě a jde to velmi dobře. Příště bych ale chtěla udělat něco jiného. Nové skladby jsou stoprocentně odlišné, cítím, jako bych se vracela ke svým starým kořenům. Je v nich slyšet vliv folku a keltské hudby a náměty nejsou jen smutné. Není to materiál, který bych k Evanescence přiřadila."

Amy: Všechno není smutné

22. října 2008 v 14:37 | Adelle |  News 2008
Zpěvačka si popovídala se SPIN.com o vnitřních bojích v její kapele, o novém sólovém albu, o filmové hudbě a o dalších věcech. Na albu Nightmare Revisited Amy Lee z Evanescence vydala svůj první materiál od té doby, co vyšlo album The Open Door v roce 2006. Dodáváme, že dva členové Evanescence kapelu opustili a Amyina muzikální nezávislost stále roste, a zpěvačka podala nějaké vysvětlení co dělá. Amy, která je zaměstnaná psaním nového materiálu, mluvila se SPIN.com o chaotickém odchodu kytaristy Johna a bubeníka Rockyho, o psaní nového alba a o písni Sally's Song, jejím příspěvku na album Nightmare Revisited, nové kolekci coververzí k filmu Ukradené vánoce Tima Burtona z roku 2003.


Zpěvačka Evanescence zazpívá Timu Burtonovi

17. října 2008 v 21:04 | Adelle |  News 2008
Amy Lee, zpěvačka americké alternativní formace Evanescence, zapěje na zahajovacím večírku Tima Burtona a jeho filmu "Ukradené Vánoce". Návštěvníky vyprodané akce potěší svou verzí skladby "Sally's Song", která ve zmiňovaném snímku zazněla.
Slavnost se má konat 17. října v Disney Digital 3-D v Hollywoodu a začátek je naplánovaný na sedmou hodinu večerní. Frontwoman Evanescence tutéž píseň zazpívala již o pár dní dříve, a sice 13. října v pořadu "The Tonight Show With Jay Leno" NBC-TV. Zpěvačka se netají tím, že se filmovým soundtrackem ráda nechá unést a sama že by někdy chtěla i komponování hudby k filmu zkusit.
Melodie písně pochází z nedávno vydané kolekce "Nightmare Revisited", která obsahuje všechny skladby z výše uvedeného snímku. Jsou však přepracované a rolí interpretů se ujaly skupiny jako Korn, Rise Against, Flyleaf nebo zpěvák Marilyn Manson.

Avatars 05 (Members)

12. října 2008 v 12:23 | Adelle |  Fan Art-Avatars

Tim McCord Životopis

12. října 2008 v 12:03 | Adelle |  Member Tim McCord


Celé jméno: Tim McCord

Datum narození:
28.06.1979

Místo narození: Sacramento, Kalifornie

V Evanescence: basák

Členem: 2006-současnost

Tim byl přijat do Evanescence v srpnu 2006 a nahradil Willa Boyda, který opustil Evanescence v červnu 2006. Tim je nejvíce známý jako kytarista v The Revolution Smile, kde hrál od roku 2000 až do roku 2004. Mezi další hudební projekty patří například skupina Quitter, kde hrál na klávesy a basovou kytaru.

Další projekty:
Rings Of Saturn
Double Think - kytara
Quitter - basák, klávesy (2000-2004)
The Snobs - kytara (2006-současnost)


Avatars 04 (Amy Lee)

11. října 2008 v 22:28 | Adelle |  Fan Art-Avatars


Recenze alba Nightmare Revisited

9. října 2008 v 21:12 | Adelle |  News 2008
Walt Disney Records vydává album Nightmare Revisited. Album obsahuje předělané nahrávky z původního soundtracku The Nightmare Before Christmas. Na nahrávání se podíleli různé skupiny umělců z různých hudebních žánrů, jako Amy Lee z Evanescence, Korn, Rise Against, Shiny Toy Guns, Flyleaf, Polyphonic Spree a další!

O Sally's Song: Co Amy Lee nedokáže zazpívat? Amy Lee je kouzelná. Kdybych byl Danny Elfman a Tim Burton pokusil bych se vyřešit, jak dostat ten hlas do budoucích projektů.

Na závěr: Jsou zde některé opravdu zajímavé a zábavné skladby. Absolutně nejlepší skladby jsou od Marilyna Mansona, Korn a Amy Lee. Tyhle tři prostě musíte slyšet!

Opustil Terry Evanescence?

9. října 2008 v 20:39 | Adelle |  News 2008
Možná jste se dočetli, že Terry Balsamo odešel z Evanescence. Samozřejmě že je to lež (doufám) :D Terry a Sam Rivers, který je basák ve skupině Limp Bizkit, spolu začali spolupracovat na nějakém speciálním projektu. No uvidíme. Každopádně Limp Bizkit hledají nového kytaristu, ale zatím se žádné informace o tom, že by Terry v současné době s LB hrál, neobjevily. A teď trochu z jiného soudku. Troy McLawhorn se v průběhu roku 2008 připojil k jihoafrické kapele Seether, kde působil jako hostující kytarista v průběhu turné. Trochu povýšil a v současné době je hlavním kytaristou a dokonce zpívá vokály. No uvidíme jestli tam zůstane napořád, zatím to tak vypadá...

100 Nejpopulárnějších alb!

9. října 2008 v 18:53 | Adelle |  News 2008
The Gracenote Elite 100 je sestavení nejpopulárnějších CD všech dob. Pozice je určena celkovým součtem kolikrát bylo album identifikované databází Gracenote's Media. Evanescence obsadili se svým debutovým albem Fallen šesté místo, což je vážně úspěch. Mezi prvních 20 se dostali taková jména jako Green Day, Avril Lavigne, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, Coldplay nebo dokonce dvakrát The Baetles.