link me:

Listopad 2008

Už Nedýchám (Breathe No More)

17. listopadu 2008 v 16:05 | Adelle |  Texty a Překlady
Tak dlouho jsem se dívala do zrcadla
Že jsem uvěřila, že má duše je na druhé straně
Všechny malé kousky padají, rozbily se
Střípky ze mě, moc ostré na to, aby se daly složit
Moc malé na to, aby na nich záleželo
Ale dost velké na to, aby mě rozřezaly na mnoho malých kousků
Kdybych se jí pokusila dotknout

A já krvácím, krvácím
A já dýchám, už nedýchám

Nadechnu když se snažím dobře nakreslit své démony
Už zase odmítáš se napít jako tvrdohlavé dítě
Oh lži mi, přesvědč mě, že jsem byla odjakživa nemocná
A že všechno z toho bude dávat smysl až mi bude lépe
Ale já znám rozdíl mezi mnou a mým odrazem
Nemohu si pomoct, ale musím pochybovat
Kterou z nás vlastně miluješ?

Tak já krvácím, krvácím
A já dýchám, nedýchám
Krvácím, já krvácím
A já dýchám, já dýchám
Já dýchám, už nedýchám

Palačinky s Amy Lee

17. listopadu 2008 v 12:44 | Adelle |  News 2007
Poslouchání hudby od Evanescence může být stejné jako objednat si palačinky! Buď si můžete objednat píseň s okraji do tmava ožehnutými nebo si můžete vybrat píseň a na ní ten nejsladší sirup. A dokonce si můžete přidat piánem ochucenou šlehačku, pokud chcete. Hudba Evanescence může být velmi promněnlivá a hypnotizující. Jen hlas zpěvačky Amy Lee vás může dostat do tranzu během celé písně. Může vás dojmout, ať už hraje na piáno a zpívá sladkou ukolébavku, nebo zpívá s rozhněvaným srdcem plným hlubokého hněvu. Zdali je to melodie, hlas nebo jen píseň - je velmi snadné být pohlcen hudbou. Hudba může být tak děsivá a ještě přitažlivá současně.

Některé z nejděsivnějších příběhů a nejtemnějších momentů mohou zrodit ty nejlepší skladatele. A když jeden z těhto skladatelů vypadá dobře a úžasně zpívá, stane se legendou uvnitř lidských srdcí. Lidé s ním mohou být svázáni a mohou být dojati posloucháním zpěvačky vylévající si srdce v písni. Zdali je to tak nebo ne, zamyká se v pokoji - jako například Shirley Manson nebo Alanis Morissette - a vy znáte hudbu vycházející hluboko z jejího nitra. Vezměte si například jeden z nedávných hitů kapely, Lithium. Píseň, kterou napsala Amy Lee, se zdá být o bitvě uvnitř jí samotné, zkouší najít štěstí uvnitř temnoty jejího života. Další hity, jako jsou třeba Bring Me To Life, Call Me When You're Sober a aktuální Good Enough, všechny jednotně ukazují různé stupně zlosti v každé písni. Občas může být hudba Evanescence velmi temná a tvrdá, přesto jindy může být lehká a tajuplná zároveň.

Bral jsem dost koksu na to, aby to zabilo menší zemi!

8. listopadu 2008 v 16:13 | Adelle |  Member Ben Moody
Opustil rockovou kapelu Evanescence na vrcholu jejich slávy. Teď píše písně pro popové hvězdy. Musel jsem brát drogy, přiznává Ben Moody...
Když jsme se 22. října dostali do zákulisí, uvědomil jsem si, že napětí mezi mnou a Amy má vliv na lidi kolem nás. Ve svém srdci jsem věděl, že bychom kvůli tomu nedokázali natočit další album. Nechtěl jsem aby se kapela rozpadla, tak jediná věc, kterou jsem mohl uděla, abych ji zachránil, bylo nasednout na letadlo. Bylo těžké odejít z něčeho, co jsem založil, ale bylo to buď tohle nebo by celá věc šla do háje.

Od té doby je Amy jen má!

8. listopadu 2008 v 14:01 | Adelle |  News 1998-2002
Evanesence se skládá ze dvou členů, Amy Lee a mě, Bena Moodyho. Narodil jsem se v Arkansasu a Amy na Floridě. Před pár lety jsme oba navštívili jeden tábor. Hrál jsem s uctívanou a chválenou kapelou a Amy byla na táboře. V průběhu jedné přestávky jsem seděl v tělocvičně a díval jsem se na basketbalový zápas. Na druhé straně dvoru bylo jeviště, kde se hrály hry a na piáno. Jen jsem tam seděl znuděný k pláči, když jsem k mému překvapení prožil náhlý otřes, zvuk piána naplnil mé uši, byla to Meatloafova píseň 'I would do anything for love'. Podíval jsem se na piáno a za ním sěděla dívka, nemusel jsem se ani namáhat a bylo vidět, že má velké množství talentu.

Ben Moody a Celine Dion

8. listopadu 2008 v 12:37 | Adelle |  Member Ben Moody
Zleva: David Hodges (ex-Evanescence), Celine Dion, Ben Moody (ex-Evanescence)

Amy: Jsem v místě kdy nevím co dál...

6. listopadu 2008 v 13:27 | Adelle |  News 2008
S okamžitým úspěchem debutového alba Fallen se Evanescence stali jednou z největších rockových senzací této generace. Kapela později vydala multi-platinové album The Open Door. Po rozsáhlém turné k tomuto albu, frontwoman Amy Lee nahrála píseň Dannyho Elfmana, Sally's Song, pro soundtrack Nightmare Revisited. The Gauntlet nedávno zastihl Amy Lee, aby si povídali o albu, hudbě a jejích myšlenkách.

Co je u tebe nového?
Všechno je super. Jsem teď čtyři dny v New Yorku od té doby, co proběhli všechny věci kolem Nightmare v Los Angeles.

Rekonstrukce

5. listopadu 2008 v 17:29 | Adelle |  Novinky
No nečekejte žádnou mega rekonstrukci. Jen jsem se rozhodla, že upravim rubriku Videa a Alba, protože v je v tom hroznej bordel :D Včera přibylo moře zajímavostí o skladbách Evanescence, doporučuju si to přečíst, protože některé informace jsou vážně zajímavé, jen doufám, že jsou všechny pravdivé :D Ale jelikož jsem je hledala na zahraničních webech, tak jim budu věřit. Ještě přibyla rubrika Fakes, kam postupně budou přibývat 'podvržená' alba, která jsou většinou dílem fanoušků a nebo byla vydána nezávislými společnostmi. Dále připravuju přidat spoustu rozhovorů které jsem našla. Mají však jednu chybu. Jsou v angličtině :D Což znamená že si ještě nějakou chvilku budete muset počkat, než je přeložím.

Panic! ukradli Evanescence místnost

3. listopadu 2008 v 16:27 | Adelle |  Zajímavosti
Objevila jsem promo fotky kapely Panic! At The Disco. Hned na první pohled je zřejmé, že fotky pochází ze stejné místnosti, konkrétně z hotelu Alexandria, ve kterém byli nafoceni Evanescence v roce 2004. Myslím, že fotečky kluků z Panic! At The Disco pochází z roku 2006 nebo 2007, ale nejsem si jistá. V téhle místnosti se v roce 2006 nechali nafotit i američtí 30 Seconds To Mars a dokonce tam natočili i svůj klip Attack. Nevím jestli tyhle shooty fotil stejný fotograf, nebo je to jen náhoda. No určitě se mrkněte a komentujte, komu to sluší víc :D


Pět nejoblíbenějších hororů Amy

2. listopadu 2008 v 15:56 | Adelle |  News 2008
Jelikož byl před pár dny Halloween, Amy Lee se rozpovídala o svých oblíbených hororových filmech. Odtajnila pětici nejoblíbenějších filmů s hororovou tématikou. Mezi její nejoblíbenější horory patří: Ukradené Vánoce (což nikoho nemůže překvapit), Halloween, Carrie a dva Hitchcockovy horory Psycho a Ptáci. Amy má hodně ráda starší filmy. No jo takové horory, jako jsou ty z šedesátých a sedmdesátých let, se už netočí.

1. Ukradené Vánoce (The Nightmare Before Christmas): Je u mě už tradicí, že si tento film pokaždé na Halloween pustím společně se svou rodinou. A to, že jsem se stala jeho částí na Nightmare Revisited, je skvělé. Je geniální! Hodně mě kreativně inspiroval. Byla jsem takový malý blbeček do umění.