link me:

Prosinec 2008

Wanna Be Affiliate?

29. prosince 2008 v 11:10 | Adelle |  BLOG & ME
Pokud byste chtěli svůj blog spřátelit s tím mým, tak mi k tomuto článku prosím písněte komentář. Stačí když mi napíšete přezdívku a adresu blogu nebo stránky (normálně do jména a webu) a do textu mi napiště, proč byste se chtěli stát mou spřátelenou stránkou. Samozřejmě, že mám nějaké podmínky, které mustíte dodržovat, tak tady jsou:


  • musíte mít rádi Evanescence, ale to je asi samozřejmost, jinak by jste se s blogem o Evanescence asi spřátelit nechtěli, že?
  • pokud už se spřátelíme, tak to neznamená, že můžete z mého blogu kopírovat bez zdroje, samozřejmě chci abyste uváděli zdroj
A to je asi včechno :D Nechci stanovovat podmínky, jako že sem musíte lízt každý den a nechat deset komentářů. Je to jen na vás, jak často sem budete chodit, nebo je to spíš na mě, zaleží asi jak zajímavé články píšu :) Samozřejmě spřátelení mohu odmítnout, je to na mě jaké blogy si vyberu, takže nepočítejte s tim, že se spřáteluji s úplně každým :)

There's no time to waste on studying!

26. prosince 2008 v 13:01 | Adelle |  BLOG & ME
Ahoj děcka :D tak co jak si užíváte prázdniny? Já celkem fajn, ale dneska a o víkendu musim do práce a vůbec se mi tam nechce :( A navíc to nějak hrozně utíká. Říkala jsem si, jak se budu učit a udělám všechno do školy, ale vlastně sem ani nezačala :D no znáte to ne? Celý den trávim posloucháním soundtracku z Twilight a čtením prvního dílu téhle knihy. I když vim, jak to dopadne, stejně se do toho nemůžu odtrhnout, ale začínám se bát, že se z toho v dalších dílech stane blbost, tak doufám, že tomu tak nebude :) Včera jsem si tenhle film stáhla (no jo fakt se mi na DVD nechce čekat :D), takže asi víte, jakej plán mam na dnešní večer :D Sice jsem to už viděla dvakrát, ale nějak se nemůžu přemoct, abych se na to nedívala. Vážně mě to chytlo, což je divný, protože třináct mi už vážně není :D Radši končim, tohle vás asi fakt nezajímá co? :D Mějte se krásně, a jak si užíváte prázdniny vy?

Merry Christmas & Twilight again!

24. prosince 2008 v 9:28 | Adelle |  BLOG & ME
Ahojky lidičky! Doufám, že si užíváte Vánoce. Jen škoda že neni sníh :( Chtěla jsem vám všem popřát všechno nej do novýho roku a krásný Vánoce, hlavně si užívejte pohodu a nedělejte si starosti. Kašlete na zlatý prasátko, protože bramborovej salát chutná přeci o Vánocích nejlíp :D Já se teda nacpu pořádně :D
Včera jsem byla podruhé na Twilight (pozor nikdy jsem nebyla na jednom filmu v kině dvakrát!) a musím se přiznat, že se mi to líbilo snad ještě víc než napoprvé. Docházeli mi věci, které mi předtím nedošli a užívala jsem si pohled na Roberta :D A protože mi někdo napsal, že nechápe, jak jsem mohla jít na film aniž bych četla knihu, tak jsem ji začala číst. Už jsem skoro v půlce a úplně mě to dostalo. Mějte se krásně, já jdu za chvilku ještě do práce :( Tak snad to přežiju a dostanu se co nejdřív domu :)

News & Gallery Update

22. prosince 2008 v 14:42 | Adelle |  Novinky
Možná vám připadá, že se na blogu nic neděje, ale opak je pravdou :D Momentálně upravuju rubriku Live Concerts, kde už nebudou obrázky v plné velikosti, ale odkazy na ně, myslím, že je to tak přehlednější a líp se v tom dá orientovat. Dále jsem rozšířila rubriku Songs, kde k překladům a textů přibyly ještě různé informace a zajímavosti k jednotlivým songům. Zatím jich je tam jen pár, ale časem snad přidám info o včech písních. Dále připravuju překlad zprávy o Amy, kterou napsala na EvThreads.com a píše o své tvorbě pro Lunch Box Auction i o psaní nových písních. Tak to je vše a děkuju moc za všechny komentáře :)

Moje recenze na Twilight

21. prosince 2008 v 13:08 | Adelle |  BLOG & ME
Než jsem šla na tenhle film, slyšela jsem věty jako 'Je to lepší než Harry Potter nebo na Underworld to nemá.' A tak jsem byla docela zvědavá, co se z toho vlastně vyklube. Knižní předlohu jsem nečetla a ani jsem neměla ponětí, o čem to je. Jediná asociace, kterou jsem si byla jistá, byla slovo upír. Tím pádem jsem čekala další z filmů, které se točí kolem téhle tématiky, a všeho všudy nepřinesou nic převratného nebo zajímavého. Všemi recenzemi a názory kamarádů, kteří tenhle kousek zhlédli, jsem byla nedotčená, a tak jsem od tohohle filmu moc nečekala. I když mam spoustu výhrad a připomínek, musím říct, že na Stmívání bych šla klidně ještě jednou. V následující recenzi se dozvíte proč.

Good Enough v CSI

18. prosince 2008 v 18:54 | Adelle |  Other Media
Tuto informaci jsem už někde psala, ale radši připomínám. Dnes ve 21:45 dávají už sedmnáctý díl sedmé řady seriálu Kriminálka Las Vegas, ve kterém zazní poslední singl Evanescence z alba The Open Door, Good Enough. Díl se jmenuje Fallen Idols (Padlé idoly) a song by měl zaznít na konci i na začátku dílu. Podstatná část, kterou uslyšíte, bude intro k Good Enough, ale na začátku uslyšíme i Amy zpívat, takže se máme na co těšit. Určitě se nezapomeňte koukat, je to krása slyšet Amyino dílo v televizi.

3rd Annual Lunch Box Auction

15. prosince 2008 v 14:33 | Adelle |  Amy Lee-Art
Amy Lee na zakázku vytvořila krabičku na oběd pro už třetí každoroční aukci ve prospěch The Food Bank For New York City a The Lunchbox Fund of South Africa. Můžete přihazovat na Amyin výtvor nebo na další krabičky, které byly stvořeny jinými celebritami. Aukce začíná o půlnoci 11. prosince a končí taktéž o půlnoci 18. prosince. Takže pokud se vám nějaká kreditní karta fláká v peněžence, neváhejte a mrkněte sem. (Amyina krabička má zatím jednu z nejvyšších nabídek)


I hate me for grieving for you!

12. prosince 2008 v 17:57 | Adelle |  BLOG & ME
Znáte ten pocit, kdy musíte na něco pořád myslet? Je to vaše první myšlenka, když se ráno probudíte, a vaše poslední, než usnete. Je to nesnesitelný, ale přitom to nemůžete vyhnat z hlavy. Asi se z toho brzo zblázním! Nevíte někdo co s tim? Ani nevím, co bych vám měla psát, skoro nic novýho neni. Ale dnes v Praze celý den sněží, a tak mam vánoční náladu a nemůžu se Vánoc dočkat! Už jen týden, jupííí :D No včera už jsem dokonce balila nějaký dárky, který už mam nakoupený, ale stejně mi nějaký pořád scházej, tak snad je o víkendu stihnu nakoupit, ale jelikož jdu po hodně dlouhý době do práce, tak budu asi tak mrtvá, že se mi chtít nakupovat nebude. Když jsem si dneska stoupla na váhu, tak jsem si uvědomila, že moje týdenní spotřeba čokolády se vyrovná spotřebě nějakýho malýho státu, a to ještě nezačaly ani svátky, kdy se cpu nonstop. To bude zase v lednu shazování kil :D Doufám, že vy se máte dobře, protože moje nálada se ale vůbec nelepší. No nic mějte se krásně a užívejte volné chvíle o víkendu :) (já se jdu zkusit najíst čínskýma hůlkama a to mi zabere asi celej víkend, takže nečekejte new články :)

Nic mě nenapadá takže UNTITLED

7. prosince 2008 v 15:17 | Adelle |  BLOG & ME
Už hrozně dlouho jsem vám nepsala, co je u mě novýho ani jak se mam. Odpověď je celkem stručná: mam se hrozně. Jako titulek mě napadlo úzkost, smutek a prázdnota, protože takhle se momentálně cítim. Proboha lidi, přestaňte mi už ubližovat. Už mě nebaví se pořád cítit takhle, chtěla bych být někdy opravdu šťastná. Ale jsem mistr přetvářky, a tak si všichni myslí, že všechno je ok, ale neni. Potřebovala bych si promluvit, vybrečet se nebo tak, ale už na to fakt nemam sílu. No přestanu to všechno hrotit, budu se držet nového hesla: když jsi na dně, tak se sakra odraž, a pokusim se přes to všechno přenýst. Jen by mě ostatní měli držet od nůžek a jiných ostrých nástrojů. Jinak si zase ostříhám vlasy, a v tom fakt moc dobrá nejsem (o tom svědčí pomalu dorůstající ofina) :D

Uplakaná (Lacrymosa)

7. prosince 2008 v 11:50 | Adelle |  Texty a Překlady
Propuštěná z tebe
Chladná a znovu samotná
Může to být to, co jsi doopravdy chtěl, lásko?

Sval na mě vinu
Osvoboď se od svého zločinu
Nic tě teď nemůže zadržet

Teď když jsi odešel
Cítím se znovu sama sebou
Trápím se pro věci, které nemohu napravit a chci...

Nechat tě svalit vinu na mě
A osvobodit tě od tvého zločinu
Lásko, teď tě nechci zadržovat

Nemůžu změnit to, kým jsem
Teď nebudu lhát, abych si tě udržela blízko sebe
A v tomto krátkém životě
Není čas, který by se dal plýtvat na vzdávání
Má láska nebyla dost

A ty můžeš svalit vinu na mě
Miláčku, jen se osvodoboď od svého zločinu
Lásko, teď tě nebudu zadržovat

Lži (Lies Remixed)

5. prosince 2008 v 15:48 | Adelle |  Texty a Překlady
Oslepeny (oslepeny) moje končetiny strachem (strachem)
Zaplňuje mě slzami (slzami)
Pro tebe nezemřu
Byl jsi tu předtím (předtím)
A jdeš si zpět pro víc (víc)
Ale teď ne

Nikdy nebudeš dost silný
Nikdy nebudeš dost dobrý
Nikdy jsi nebyl pochopen láskou
Nepovzneseš se nad to

Někdo mi říká, co všechno nás donutilo ti věřit
Celou dobu jsem měla vědět, že to všechno byla lež
Měla jsem vědět, že to všechno byla lež

Teď (teď) vím pravdu (pravdu)
Z obavy před tebou (tebou)
A jsem volná

Nikdy nebudeš dost silný
Nikdy nebudeš dost dobrý
Nikdy jsi nebyl pochopen láskou
Nepovzneseš se nad to

Někdo mi říká, co všechno nás donutilo ti věřit
Celou dobu jsem měla vědět, že to všechno byla lež
Měla jsem vědět, že to všechno byla lež

Někdo mi říká, co všechno nás donutilo ti věřit
Celou dobu jsem měla vědět, že to všechno byla lež
Někdo mi říká, co všechno nás donutilo ti věřit
Měla jsem vědět, že to všechno byla lež
Měla jsem vědět, že to všechno byla lež

Musí Se Mi To Zdát (I Must Be Dreaming)

3. prosince 2008 v 17:22 | Adelle |  Texty a Překlady
Jak mohu předstírat, že nevidím to
Co tak nedbale skrýváš
Viděla jsem ji krvácet
Slyšel jsi mě dýchat
Já jsem uvnitř zmrzla a otočila se
Musí se mi to zdát

My všichni žijeme, všichni umíráme
To tě neospravedlňuje
Není to takové, jaké se to zdá
Ne to, co si myslíš
Ne, musí se mi to zdát
Je to jen v mé mysli
Ne ve skutečném životě
Ne, musí se mi to zdát

Pomoc, ty víš, že to musím někomu říct
Řekni jim, co vím, že jsi udělal
Bojím se tě, ale vyslovený strach se může stát pravdou

My všichni žijeme, všichni umíráme
To tě neospravedlňuje

Není to takové, jaké se to zdá
Ne to, co si myslíš
Ne, musí se mi to zdát
Je to jen v mé mysli
Ne ve skutečném životě
Ne, musí se mi to zdát

My všichni žijeme, všichni umíráme
To tě neospravedlňuje

Není to takové, jaké se to zdá
Ne to, co si myslíš
Ne, musí se mi to zdát
Je to jen v mé mysli
Ne ve skutečném životě
Ne, musí se mi to zdát

Ne takové, jaké se to zdá
Ne to, co si myslíš
Musí se mi to zdát
Jen v mé mysli
Ne ve skutečném životě
Musí se mi to zdát

Zlomený (Broken)

2. prosince 2008 v 16:51 | Adelle |  Texty a Překlady
Chtěl jsem, abys věděla, že
Miluju způsob jakým se směješ
Chci tě podpořit a ukrást tvou bolest
Mám u sebe tvou fotografii
Vím, že mi dobře slouží
Chci tě podpořit a ukrást tvou bolest

Protože jsem zlomený, když jsem opuštěný
A necítím se dobře, když jsi odešla pryč

Odešla jsi pryč, už mě tu necítíš

Nejhorší je za námi a znovu můžeme dýchat
Chci tě podpořit, ukradl jsi mou bolest
Zbylo tu toho tolik, co bychom se měli naučit
A nezbyl nikdo, kdo by bojoval
Chci tě podpořit a ukrást tvou bolest

Protože jsem zlomený, když se otevřu
A necítím se, že jsem dost silný
Protože jsem zlomený, když jsem opuštěný
A necítím se dobře, když jsi odešla pryč