link me:

Červen 2012

Amy: 'Vydat sólové album? Rozhodně je to možné'

30. června 2012 v 0:42 | Adelle |  News 2012
Nechce se ani věřit, že zpěvačka Evanescence je stále před některými koncerty nervózní. Ale pokud předskakují rockovým legendám, není se čemu divit. 'Momentálně jsme v Lisabonu, kde hrajeme na festivalu Rock In Rio,' prozradila Amy Lee v rámci našeho telefonního rozhovoru. 'Bude to pro nás velký večer, předskakujeme totiž Metallice. To mě trochu znervózńuje.' Tohle a nové publikum - něco co Evanescence zažijí již tento měsíc, až budou hrát v Dubaji a Bejrútu. 'Na tahle místa se nejvíce těším, ale zároveň mě i znervózňují, protože vím, že hodně lidí nás tam uvidí úplně poprvé, a já vážně chci, abychom předvedli to nejlepší, co v nás je.'

Mezi posledními dvěma deskami jste měli dlouhou pauzu, proč?
Vždy jsem věřila v kvalitu, ne v kvantitu. Myslím si, že nemá smysl vydávat něco, co není dobré. Někteří lidé dokáží složit pět písní za den, ale já nejsem jedna z nich. Psaní textu k jedné písni mi zabere několik týdnů. Musím čekat, než mám chuť psát. Jakmile se dostanu do kreativní nálady, znamená to, že je čas na to, abychom vydali album. Není to tak, že bych si řekla: 'Ok, teď jsme si vedli dobře a lidé stále vědí, kdo jsme, tak vydáme další album.' Nedávno jsem o tom dost přemýšlela, protože kapela Garbage také prožívá svůj comeback. A říkala jsem si: 'Poslední album vydali před sedmi lety, tak nechápu, proč mě každý za naši pauzu kritizuje.'

You Can't Regret What You Don't Remember (2011)

29. června 2012 v 23:29 | Adelle |  Member Ben Moody
1. Why You
2. 10.22 ('03 Version)
6. Never Turn Back (Dead Man Walking Remix)
7. Hold Me Down (Burn In Hell Mix)
8. Run Away
9. Just Breathe
10. Everything Burns (In Memoriam)

The Words: Lost In Paradise

29. června 2012 v 19:08 | Adelle |  News 2012
Evanescence natočili nádherné video pro Amp Rock TV ze série The Words. Kapela na svém facebook profilu toto video zveřejnila a k tomu napsala komentář: 'Lost in Paradise jste už slyšeli, ale opravdu jste naslouchali? Teď se můžete nahlas a zřetelně 'ztratit v ráji.' Video obsahuje černobílé záběry všech členů, které dokonale vykreslují atmosféru písně Lost In Paradise. A v pozadí Amy cituje slova právě k této písni: 'I've been believing in something so distant, as if I was human. And I've been denying this feeling of hopelessness in me. All the promises I made just to let you down. You believed in me but I broken. As much as I'd like the past not to exist, it still does. And as much as I'd like to feel like I belong here. I'm just as scared as you. Run away, one day we won't feel this pain anymore. Take it all away, shadows of you, cause they won't let me go. I have nothing left and all feel is this cruel wanting. We've been falling for all this time and now I'm lost in paradise.' Na video se můžete podívat zde. Snad vám zkrátí čekání na oficiální videoklip, který by se měl objevit v příštích měsících.

Back to the origin aneb první koncert Evanescence

29. června 2012 v 19:03 | Adelle |  News 1998-2002
Na eBay jste si v dubnu 2009 mohli koupit DVD se záznamem koncertu Evanescence z roku 1999. Záznam byl natočen jedním fanouškem, takže kvalita nic moc, ale je zajímavé vidět takhle staré video a naši oblíbenou kapelu 'v plenkách'. Na koncertě vystupovali Amy a Ben s vokálistkou Stephanie Pierce, která také nazpívala vokály k písním Understanding a Lies. Koncert proběhl 7. května v roce 1999 v Little Rocku v klubu Vino's a obsahuje neznámou píseň i cover verzi songu Don't Fear the Reaper od kapely Blue Oyster Cult. V té době bylo Amy pouhých sedmnáct let a měla ještě svou původní barvu vlasů. Na všechny písně se můžete kouknout na youtube.com, tak do toho!


Nahrávání alba Fallen

29. června 2012 v 19:03 | Adelle |  News 1998-2002
....alias Jak Amy Lee, Ben Moody, David Hodges a Josh Freese nahrávali album. Konečně mě napadlo, že bych sem mohla videa z nahrávání Fallen dát. Jedná se o deset videí, které mají dohromady přes 50 minut a uvídíte na nich, jak se jednotlivé písně vlastně dávají dohromady. Dobrovolně se přiznávám, že sem všechny videa ani neviděla, protože některá vážně nejsou moc záživná, zato vtipná dost (hlavně olympiáda v házení láhví do koše, která zabírá tak tři videa), no uvidíte sami :) Můžete na nich vidět nahrávání písní z Fallen (Going Under, Bring Me to Life, Everybody's Fool, Whisper, Taking Over Me a Imaginary) ale taky těch, která se na album nedostala (Missing a Farther Away). Určitě se alespoň na část mrkněte, třeba na part 7, ta je docela záživná, jinak se docela divím, že album nakonec vyšlo, protože timhle tempem to muselo trvat fakt dlouho :D

Part 1Part 2Part 3Part 4Part 5Part 6Part 7Part 8Part 9Part 10

Evanescencesite slaví 5. narozeniny!

25. června 2012 v 10:08 | Adelle |  BLOG & ME
Je to neuvěřitelné, ale pokud dobře počítám, tak tahle fan stránka o americké kapele Evanescence, slaví už 5 let své existence. Tento blog jsem založila hlavně pro sebe. Moc mě bavilo překládání rozhovorů a různých článků o Evanescence a chtěla jsem se s někým o to podělit, i kdyby to mělo být jen s jedním člověkem. I když jsem několikrát přemýšlela, že blog zruším, i když jsem mnohdy neměla vůbec čas stránky aktualizovat a i když na českém internetu jsou mnohem lepší fan stránky, evanescencesite stále žije. Doufám, že tak tomu bude i dalších pár let. Děkuji všem za všechny vaše komentáře, ohlasy i připomínky, moc si jich vážím.

Amy: 'Doufám, že The Change bude další singl'

23. června 2012 v 0:40 | Adelle |  News 2012
Před více než týdnem se objevil velmi zajímavý rozhovor s Amy, který poskytla na začátku evropského turné. Protože je velmi rozsáhlý a já momentálně nemám čas ho celý přeložit, vybrala jsem si jen pár útržků, kde Amy mluví o třetím singlu Lost In Paradise a také o tom, která píseň by mohla být tím čtvrtým. Dozvíte se také, zda mají Evanescence ještě nějaký nevydaný materiál, a zda ho někdy uslyšíme. Celým rozhovorem se můžete prokousat tady.

Píseň Lost In Paradise bude další singl, říkám to správně?
Ano, bude to třetí singl.

Můžeš mi už prozradit více o tom, jak bude vypadat videoklip? Jestli už o něm něco víš.
Na návrhu k videoklipu stále pracujeme, ještě jsme nepřišli s ničím konkrétním. Momentálně je ve Státech stále singlem The Other Side. Píseň Lost In Paradise vyjde později mezinárodně. Takže myslím, že si budete muset ještě chvíli počkat. Pokud jde o to, o čem videoklip bude, tak to ještě nevím. Ale už teď mohu s jistotou říci, že rozhodně videoklip natočíme. A až se tak stane, tak budu jako vždy tvrdě pracovat a nebudu s naší prací spokojená, dokud nenatočíme ten nejlepší videoklip ze všech.

Evanescence si ochočili české publikum, a to hned napoprvé

19. června 2012 v 22:48 | Adelle |  News 2012
Američtí rockeři Evanescence si do České republiky našli cestu po třech studiovkách a více jak deseti letech působnosti. Možná by Amy a její parta přijeli o něco dřív, kdyby tušili, že se každý jejich nasazený singl v Česku protáčel v rádiích i v televizi do úmoru. Zatímco u vedlejší haly postávaly ve frontě slečny v minisukních na tanečního Pitbulla, Evanescence ukázali Incheba areně, že se dlouhé čekání vyplatilo.

Nevyplatil se však třičtvrtěhodinový set domácích crossoverových Dying Passion. Ačkoliv se pořadatelé při výběru předkapely zřejmě drželi pravidla, že v čele musí stát zpěvačka, měli raději hledět na kvalitu hudby. Šestice totiž servírovala songy bez inovace a jakéhokoliv výrazného nápadu, takže skladby téměř nešly rozeznat. Mimo to se zpěvačce Zuzaně vůbec nedařilo rozproudit dav, tudíž její výrok, jak je publikum perfektní, působil spíš směšně.

Amy prozkoumávala zákoutí historické Prahy

19. června 2012 v 19:48 | Adelle |  News 2012
Amy nás v průběhu nahrávání alba i probíhajícího turné neustále zásobuje fotkami - ať už z domova nebo ze zemí které navštívila. Před pražským koncertem si Amy dala na pozadí svého twitter účtu českou vlajku. Poté zvěřejnila fotky i komentáře k tomu, jak si v Praze užívá volného dne, který strávila prohlídkou našeho hlavního města.

AmyLeeEV 17.6.2012 "AHOJ PRAHO! Včera jsem si celý den užívala vašeho neuvěřitelného města. A teď - kdo jde na dnešní koncert?"

AmyLeeEV 17.6.2012 "Praho, úplně jsi zazářila. Vůbec se mi nechce odjet. Děkuji vám, za úžasný večer, nikdy na něj nezapomeneme. Až se znovu setkáme..."

Jak si kapela užívala Prahu a jaké české jídlo ochutnali se můžete dozvědět z krátkého rozhovoru, který se včera vysílal ve VIP zprávách. Televize Prima měla jedinečnou šanci položit Evanescence pár otázek, takže se určitě podívejte zde.

Report z pražského koncertu aneb můj sen se stal skutečností

19. června 2012 v 18:30 | Adelle |  BLOG & ME
Kapela Evanescence poprvé vystoupila v Praze a já u toho samozřejmě nemohla chybět. Napsala jsem pár řádků o tom, jak u mě celý den probíhal - nechci to nazývat reportáží nebo tak něčím, prostě jsem se snažila vměstnat své zážitky do vět, i když někdy slova nestačí.

Neděle 17. června 2012 - den, na který jsme všichni dlouho čekali. Rozhodla jsem se, že pro jistotu budu čekat před halou už nějakou tu chvíli předem. S mojí výškou bych v zadních řadách nic neviděla, ale hlavně jsem chtěla být v první řadě, abych si koncert vychutnala plnými doušky, a to za každou cenu. Po příjezdu na Výstaviště kolem tři čtvrtě na 12 jsem halu celkem snadno našla. S velkým oddechnutím jsem zjistila, že tam čeká jen 5 lidí a tak jsem k nim přisedla.

Ostatní fanoušci se začali pomalu ale jistě objevovat kolem druhé hodiny a atmosféra začala houstnout. Každý chtěl být vepředu a mít ty nejlepší místa. Postupně se všichni utábořili před vchodem do haly, kam neúprosně pražilo slunce. Čas se vlekl, čekání bylo nekonečné a všichni odpočítávali minuty do svého splněného snu. Z haly v průběhu celého dne blikala světla, ozývaly se zvuky kytar a chorálů z Whisper a Imaginary. Zhruba kolem čtvrté prý Amy s kapelou přijeli zadním vchodem, ale neodvážila jsem se tam přesunout, neboť jsem nechtěla ztratit těžce vydobyté místo.

Evanescence poprvé navštívili Prahu. Konečně!

18. června 2012 v 15:07 | Adelle |  News 2012
Trvalo téměř deset let, než se podařilo Evanescence dovézt do Prahy. Skupina, která v roce 2003 prorazila s debutem "Fallen" a hity jako "Bring Me To Life" nebo "My Immortal", se tak konečně měla šanci předvést i před českým publikem. Jak obstála? To si zhodnotíme ve srovnávací reportáži.

setlist: What You Want, Going Under, The Other Side, Weight Of The World, Made Of Stone, Lithium, Lost In Paradise, My Heart Is Broken, Sick, The Change, Whisper, Call Me When You're Sober, Imaginary, Bring Me To Life, Swimming Home, Your Star, My Immortal

Natěšené diváky, kteří se 17. června přišli podívat na Evanescence, přivítalo velké horko. Vyhřátá Incheba Arena přivítala o osmé hodině předkapelu Dying Passion, na kterou zvenku ještě dopadaly sluneční paprsky. To bylo zatím jen teplo. Když ale na pódium nastoupili arkansaští rockeři, dýchat už se téměř nedalo.

Pot, slzy a rock'n'roll na Evanescence

18. června 2012 v 12:26 | Adelle |  News 2012
"Jsme moc rádi, že si tu konečně můžeme zahrát," řekla v úvodu pražského koncertu zpěvačka Amy Lee. Před asi třemi tisícovkami diváků tak v neděli večer v Incheba Areně potvrdila to, co bylo zřejmé - její kapela Evanescence dorazila do Česka poprvé, leč poněkud pozdě.

Období největší slávy totiž prožívala po vydání debutu Fallen a vychutnávala si ho plnými doušky i v době druhé desky The Open Door. Potom se ale na pár měsíců stáhla a teprve loni se přihlásila albem s rozhodným názvem Evanescence. Ne že by bylo špatné. Leč období, kdy temnými náladami ovanutá pětice z Arkansasu působila na scéně rozruch, jsou minulostí.

Stávající sestava Evanescence ovšem disponuje zkušenostmi a lehkostí spojenými se schopností proměnit albové verze skladeb v energetickou koncertní dávku. Již úvodní nástup bubeníka Willa Hunta v What You Want a první vokální linky v podání Lee naznačily, jak poctivý večer to bude.

Zpěvačka Evanescence si prošla Prahu a zazpívala pro půlku haly

18. června 2012 v 12:14 | Adelle |  News 2012
Ostrý nástup předvedla v neděli na úvod svého prvního koncertu v Praze americká gothic metalová kapela Evanescence. Šestičlenná formace (pozn. Evanescence je pouze pětičlenná kapela) v čele s frontmankou Amy Lee předstoupila před pražské publikum po 21. hodině.

Třebaže Incheba Aréna na Výstavišti byla zaplněna odhadem zhruba z půlky, skupině to neubralo nic z jejího elánu. Jako červená nit se všemi písněmi linul jasný hlas černovlasé zpěvačky, který se místy nebál sebevědomě vystoupat do výšek. "Děkuji Praho!" volala mezi písněmi nadšená zpěvačka, která si oblékla krajkové šaty. Vystoupení si nenechali ujít hlavně mladí lidé, často oblečení do černé, ale nechyběli ani třicátníci.

Evanescence: 'Sláva nám dala řadu lekcí'

18. června 2012 v 12:07 | Adelle |  News 2012
Americká gothicrocková skupina Evanescence vystoupí v neděli večer v pražské Incheba Areně. Na otázky Práva odpověděla zpěvačka Amy Lee.

Už jste někdy navštívila Českou republiku?
Ne, jedeme do Prahy poprvé. Jenom náš baskytarista Tim už tam jednou hrál s jinou kapelou a hodně nám toho vyprávěl. Vždy jsem se do Prahy chtěla podívat, už dlouho mám tohle místo v hledáčku. Jsem nadšená, že ji konečně uvidím a že tam budou naši fanoušci, kteří nám píšou na internetu. Máme v Praze den volna, takže si ji projdeme.

Za sedmnáct let existence jste nahráli jen tři studiová alba. Proč tak málo?
Myslíte, proč jsme jich nezvládli vydat třeba osm? Tohle tempo nám jednoduše sedí. Zabere nám nějaký čas stvořit něco, co se nám zdá skvělé. Chvíli také trvá, než jako autorka naleznu inspiraci. Částečně je to způsobené i tím, že jezdíme dlouhá světová turné. Lidem se pět let mezi posledními dvěma alby zdá být dlouhá doba, ale my jsme byli dlouho na turné k albu The Open Door. Pak jsme si vzali chvíli pro sebe, já se vdávala a potřebovala jsem být chvíli sama. Víte, být slavný, neustále ve střehu a trochu pod tlakem, to není má nejoblíbenější část života. Potřebovala jsem nějaký čas, abych se zase cítila jako Amy.

Nebrečím v rohu, tvrdí Amy Lee

18. června 2012 v 12:02 | Adelle |  News 2012
Fanoušci rockové hudby, ve které nechybí drama, se kapely Evanescence poprvé dočkají v neděli 17. června v pražské Incheba Areně. Přestože se o kapele často píše jako o představitelích gotické subkultury, zpěvačka Amy Lee to odmítá. "Jen mě láká všechno, co je pomalé, temné a těžké," říká.

Jedete k nám vůbec poprvé, ale hrajete už dvanáct let. Proč vám to trvalo tak dlouho?
Prahu mám už dlouho na seznamu měst, kam se chci podívat. Moc se těším, chtěla bych každému zahrát jeho oblíbenou písničku, ale zpívat přes tři hodiny, to asi nezvládnu. Kromě novinek určitě dojde i na starší věci z našeho repertoáru, hodně se těším na akustickou část koncertu jen s pianem, rozbalíme i nějaký ten rokenrol.

Evanescence: 'Prahu jsme vždycky chtěli vidět'

14. června 2012 v 23:32 | Adelle |  News 2012
Už v neděli v Česku poprvé vysoupí americká kapela Evanescence. Přinášíme vám exkluzivní rozhovor se zpěvačkou Amy Lee.
Přestože už Evanescence fungují sedmnáct let, do Česka přijedou až teď. Dorazí spolu s novým albem a samozřejmě i frontwomankou Amy Lee. Právě tu jsme pro vás vyzpovídali.

Začněme zlehka - jak se máš?
Skvěle. Včera jsme hráli v Antverpách a autobus nás zrovna vyhodil ve Vídni, kde máme den volna. Přemýšlela jsem, že bych si po tomhle rozhovoru zašla do nějakého muzea.

Rodiče tě pojmenovali po country písničce Aimee od Pure Prairie League. Posloucháš ji někdy?
Ha. Jasně, že si ji někdy poslechnu. Je to jedna z mých nejoblíbenějších a jedna z vůbec prvních písniček, které jsem kdy slyšela.

Prahu čeká koncert gotické legendy Evanescence

14. června 2012 v 23:12 | Adelle |  News 2012
Českou koncertní premiéru bude mít v neděli v Incheba Aréně v Praze americká skupina Evanescence, která hraje epicky dramatickou, temnou rockovou hudbu. Kapela, která má po celém světě miliony fanoušků, zahraje starší skladby i novinky z loňské desky, uvedla ve středu za pořadatele Kateřina Dědková.

"Přestože už to plánuju opravdu dlouho, v Praze jsem nikdy dříve nebyla, ani s kapelou, ani sama. O to víc se na nedělní koncert těším," netají své nadšení zpěvačka Evanescence Amy Lee.

Arkansaskou kapelu Evanescence v roce 1995 založila skladatelka, pianistka a zpěvačka Amy Lee spolu s kytaristou Benem Moodym. Skupina za svou hudební kariéru vydala pouhá tři studiová alba, ale ta se stala hitem po celém světě. Jejich první oficiální album Fallen z roku 2003 si zakoupilo přes 17 miliónů lidí. Skupina za něj byla nominována na šest Grammy, které ve dvou kategoriích proměnila ve vítězství.

Amy Lee z Evanescence zve na pražský koncert

7. června 2012 v 21:01 | Adelle |  Videa 2012
Na stránkách časopisu Bravo.cz se objevilo krásné video, kde Amy zve fanoušky na pražský koncert, kterého se stejně jako my nemůže dočkat :)


Amy Lee se těší na české fanoušky

4. června 2012 v 22:13 | Adelle |  News 2012
Děkuji Rionce za upozornění, zveřejněno na evanescence.cz. Po dlouhé době se v českých médiích objevila zmínka o Evanescence (dobře, pokud tedy nepočítáte časopisy typu Bravo :D). V rozhovoru se dočtete, jak to vypadá se třetím singlem, že s nahrávací společností občas bojuje, ale hlavně, jak se Amy těší do Prahy na první český koncert a samozřejmě na české fanoušky.

Americká gothic rocková formace Evanescence bude mít 17. června v pražské Incheba Areně svůj historicky první koncert v České republice. Zpěvačka a hlavní postava projektu Amy Lee poskytla Musicweb.cz exkluzivní rozhovor.

Jak se máš?
Je mi skvěle. Děkuji, že sis našel čas na rozhovor. Opravdu, moc se těším, až poprvé přijedu do Prahy.

Jak probíhá turné ve Španělsku? Co poslední koncert?
Hmm… Který byl poslední koncert? Je jich teď tolik. (smích) Poslední byl asi Sonisphere v Madridu, s Metallicou. Byla to dost divoká noc, dostali jsme se na pódium asi až v půl třetí ráno. Bylo to super, neuvěřitelné, kolik lidí zůstalo pod pódiem uprostřed noci, aby nás slyšeli hrát mezi půl třetí a půl čtvrtou.
Měli jsme hrát někdy v půl jedné, ale technici Metallicy potřebovali víc času, Metallica potřebovala víc času a tak dále. Ve chvíli, kdy dohráli, jsem si myslela, že všichni diváci odejdou, ale nakonec jich spousta zůstala. Ukázalo se, že máme opravdu moc věrné fanoušky, byla to dobrá show.

Pražský koncert Evanescence je za dveřmi

4. června 2012 v 15:29 | Adelle |  News 2012
Taky už se nemůžete dočkat, až Evanescence konečně uvidíte naživo? Pražský koncert proběhne už za 13 dní a aby se o něm dovědělo více fanoušků, Evanescence na svých oficiálních facebook stránkách zveřejnili odkaz na prodej vstupenek. Bohužel Incheba arena, kde se tato pro nás nezapomnutelná událost bude konat, stále není vyprodaná, i když lístky nejsou vůbec drahé. Podle mého názoru je to tím, že spoustu lidí o koncertu ani neví. Snad se do povědomí dostane alespoň díky plakátům, které se po Praze začínají objevovat a které lákají na vystoupení téhle (snad i v České republice) populární kapely. Plakáty jsou velmi jednoduché, je na nich pouze místo a čas konání. Snad přitáhnou pozornost alespoň díky své barvě, která je opravdu nepřehlédnutelná :) Samozřejmě jsem nelenila a jako trapka plakáty i vyfotila.