link me:

BLOG & ME

Evanescencesite slaví 5. narozeniny!

25. června 2012 v 10:08 | Adelle
Je to neuvěřitelné, ale pokud dobře počítám, tak tahle fan stránka o americké kapele Evanescence, slaví už 5 let své existence. Tento blog jsem založila hlavně pro sebe. Moc mě bavilo překládání rozhovorů a různých článků o Evanescence a chtěla jsem se s někým o to podělit, i kdyby to mělo být jen s jedním člověkem. I když jsem několikrát přemýšlela, že blog zruším, i když jsem mnohdy neměla vůbec čas stránky aktualizovat a i když na českém internetu jsou mnohem lepší fan stránky, evanescencesite stále žije. Doufám, že tak tomu bude i dalších pár let. Děkuji všem za všechny vaše komentáře, ohlasy i připomínky, moc si jich vážím.

Report z pražského koncertu aneb můj sen se stal skutečností

19. června 2012 v 18:30 | Adelle
Kapela Evanescence poprvé vystoupila v Praze a já u toho samozřejmě nemohla chybět. Napsala jsem pár řádků o tom, jak u mě celý den probíhal - nechci to nazývat reportáží nebo tak něčím, prostě jsem se snažila vměstnat své zážitky do vět, i když někdy slova nestačí.

Neděle 17. června 2012 - den, na který jsme všichni dlouho čekali. Rozhodla jsem se, že pro jistotu budu čekat před halou už nějakou tu chvíli předem. S mojí výškou bych v zadních řadách nic neviděla, ale hlavně jsem chtěla být v první řadě, abych si koncert vychutnala plnými doušky, a to za každou cenu. Po příjezdu na Výstaviště kolem tři čtvrtě na 12 jsem halu celkem snadno našla. S velkým oddechnutím jsem zjistila, že tam čeká jen 5 lidí a tak jsem k nim přisedla.

Ostatní fanoušci se začali pomalu ale jistě objevovat kolem druhé hodiny a atmosféra začala houstnout. Každý chtěl být vepředu a mít ty nejlepší místa. Postupně se všichni utábořili před vchodem do haly, kam neúprosně pražilo slunce. Čas se vlekl, čekání bylo nekonečné a všichni odpočítávali minuty do svého splněného snu. Z haly v průběhu celého dne blikala světla, ozývaly se zvuky kytar a chorálů z Whisper a Imaginary. Zhruba kolem čtvrté prý Amy s kapelou přijeli zadním vchodem, ale neodvážila jsem se tam přesunout, neboť jsem nechtěla ztratit těžce vydobyté místo.

Hiatus

27. října 2011 v 10:22 | Adelle
Omlouvám se za svou nečinnost, ale poslední dobou mi všechen čas zabírá škola a práce, pokusím se to ale co nejdříve napravit, stay tuned....

Deluxe edice je doma!

14. října 2011 v 19:21 | Adelle
Jupíííí! Info a fotky přidám brzy :)

What's up? The end is coming....

2. května 2010 v 19:42 | Adelle
Ahojky všichni, uvědomila jsem si, že jsem se vám neozvala už věky. Tak to jdu napravit :) Musim říct, že se u mě nic moc neděje, takže to bude asi plýtvání článkem. Teda mimochodem za čtrnáct dní maturuju. Přijde vám to vtipný? Mě strašně. Na to, že ještě neumim ani jednu otázku, jsem docela v klidu, jsem zvědavá, kdy už konečně začnu panikařit a vyhecuju se k učení. Moje podvědomí už tuší, že nezvládám, protože se mi každou noc zdá, jak se mi u maturity profesoři smějou, že jsem hloupá, nebo jak si tahám otázky a s napětí čekám, co to bude za číslo. No, můj cíl je propadnout jen z jednoho předmětu, abych měla v září druhý pokus :) Popravdě, šance na propadnutí je u mě dost velká. Literaturu vůbec nedávám a mám takový pocit, že mě moje třídní s potěšením potopí za ty čtyři roky nicnedělání. Dneska jsem se snad pět hodin učila zeměpis a jediný, co mi utkvělo v hlavě, jsou země měděného pásu v Africe :D A abych nezapomněla na nejvražednější předmět, kterým se stává.....matematika! Všichni se mi diví, proč z ní maturuju, ale popravdě to byl jediný zbývající předmět, který není úplná sebevražda. No, doufám, že mě budete mít rádi i bez maturity :) No maturitka je jedním z důvodů, proč to tu tak upadá, ale na svou omluvu musim říct, že se snažím dát dohromady alespoň galerii. Tak se určitě mrkněte. Prosím těch deset pravidelných návštěvníků, aby mi tu nechali nějaký vtipný komentář, ať z toho učení, který mě čeká, úplně nezcvoknu. Mějte se, s láskou Adelle.

In this short life there's no time to waste on grieving

29. srpna 2009 v 10:55 | Adelle
Páni, ani nemůžu uvěřit tomu, že už v úterý musim jít do školy :( Asi chápete, jak moc se těšim do maturitního ročníku! Včera jsem se koukala na rozvrh a vypadá to zajímavě, třeba v pátek dvě hodiny :D takhle bych to brala každý den.... Přemýšlim, co psát, ale v hlavě mam jaksi prázdno :D Na víkend jedu za kamarádkou a vidim to na pořádnou "oslavu" konce prázdnin, takže jestli se dlouho neozvu, bude to tím, že budu buď zavalená učením nebo budu mít otravu alkoholem :) A jak se těšíte do školy vy?
Co se týče hudby, momentálně se vracím ke kořenům a poslouchám hlavně starší alba Evanescence - ujíždim na Origin a pár písních z EPs. Objevila jsem jednu skvělou kapelu Course of Nature, bohužel jsem nikde nenašla jejich album ke stažení a ani nevim, jestli kapela ještě existuje, moc jsem se po tom nepídila, takže pokud na ně narazíte, určitě stojí za poslechnutí. Samozřejmě jsem si stáhla The Rising od Davida a uznávám, že je geniální, jak celé album, tak tahle skladba. Dále netrpělivě čekám na nový singl od We Are The Fallen, který by měl být v procesu nahrávání, tak jsem zvědavá, jestli udrží laťku nebo klesnou ke dnu. Toť vše, s rozhovorem s Benem a Carly jsem jaksi nepohla a vidím to bledě, snad se k tomu dostanu co nejdřív. Mějte se krásně a užívejte poslední víkend...

I'll do anything you say just tell me

15. srpna 2009 v 16:21 | Adelle
To je asi můj problém. Vážně už mě nebaví se trápit kvůli každýmu klukovi, co se mi líbí. Uznávám, je to moje chyba a můžu si za to sama, jsem ráda že sem si to konečně uvědomila. Takže předávám moudro: holky, k tomu abyste byly šťastné nepotřebujete chlapa! a to myslim vážně... Je k neuvěření, že už zbývá jen čtvrtina prázdnin. Bohužel jsem si je nějak ani nestihla užít, vlastně ani nechápu, jak to uteklo, a fakt se netěšim do maturitního ročníku :( Ani nevim, co bych měla psát, protože se u mě nic záživnýho neděje....co novýho u vás? Jinak už dva týdny překládám rozhovor s Benem a Carly, ale nějak nemam sílu to přeložit, takže až to nebude vůbec aktuální, tak to sem možná hodim :D toť vše, jdu se svalit na gauč a čučet na telku, to víte vrátila jsem se z ranní a vstávání v půl šestý byla skoro moje smrt :D

Dvouleté výročí - je to vůbec pravda?

25. června 2009 v 9:32 | Adelle
Pokud správně počítám, tak včera to byly přesně dva roky, co byl tenhle blog založen. Nemůžu uvěřit, že už je to tak dlouho, připadá mi to jako před nedávnem, kdy jsem se ho rozhodla založit. Každopádně připravuji novou galerii na samostatném blogu, aby to tu bylo přehlednější a doufám, že to splní svůj účel. Zanedlouho by se v menu měl objevit odkaz na galerii, ale momentálně je zatím málo aktualizovaná. Chtěla bych vám všem poděkovat, za to že jste, že to tu stále navštěvujete a taky že mě máte rádi takovou jaká jsem :)

Nová galerie aneb přehlednost nade vše!

23. května 2009 v 22:52 | Adelle
Teda aspoň doufám :D Když už tu pomalu ale jistě probíhá rekounstrukce, říkala jsem si, že by to chcelo vzít pořádně od podlahy! A jelikož už mě galerie pěkně vytáčí, rozhodla jsem se ji udělat samostatně. (zde) Prozatím update nic moc, ale časem by tam měly přibýt všechny fotky, které jsou tady. Já vim, řikáte si, že sem se asi zbláznila, ale už mě pořád nebaví všechno předělávat zas a zas, takže teď mega rekonstrukce, a pak už hooodně dlouhou dobu na nic nemáknu :D Mějte se krásně a hlavně se mnou mějte trpělivost, s láskou Adelle.

Wanna Be Affiliate?

29. prosince 2008 v 11:10 | Adelle
Pokud byste chtěli svůj blog spřátelit s tím mým, tak mi k tomuto článku prosím písněte komentář. Stačí když mi napíšete přezdívku a adresu blogu nebo stránky (normálně do jména a webu) a do textu mi napiště, proč byste se chtěli stát mou spřátelenou stránkou. Samozřejmě, že mám nějaké podmínky, které mustíte dodržovat, tak tady jsou:


  • musíte mít rádi Evanescence, ale to je asi samozřejmost, jinak by jste se s blogem o Evanescence asi spřátelit nechtěli, že?
  • pokud už se spřátelíme, tak to neznamená, že můžete z mého blogu kopírovat bez zdroje, samozřejmě chci abyste uváděli zdroj
A to je asi včechno :D Nechci stanovovat podmínky, jako že sem musíte lízt každý den a nechat deset komentářů. Je to jen na vás, jak často sem budete chodit, nebo je to spíš na mě, zaleží asi jak zajímavé články píšu :) Samozřejmě spřátelení mohu odmítnout, je to na mě jaké blogy si vyberu, takže nepočítejte s tim, že se spřáteluji s úplně každým :)

There's no time to waste on studying!

26. prosince 2008 v 13:01 | Adelle
Ahoj děcka :D tak co jak si užíváte prázdniny? Já celkem fajn, ale dneska a o víkendu musim do práce a vůbec se mi tam nechce :( A navíc to nějak hrozně utíká. Říkala jsem si, jak se budu učit a udělám všechno do školy, ale vlastně sem ani nezačala :D no znáte to ne? Celý den trávim posloucháním soundtracku z Twilight a čtením prvního dílu téhle knihy. I když vim, jak to dopadne, stejně se do toho nemůžu odtrhnout, ale začínám se bát, že se z toho v dalších dílech stane blbost, tak doufám, že tomu tak nebude :) Včera jsem si tenhle film stáhla (no jo fakt se mi na DVD nechce čekat :D), takže asi víte, jakej plán mam na dnešní večer :D Sice jsem to už viděla dvakrát, ale nějak se nemůžu přemoct, abych se na to nedívala. Vážně mě to chytlo, což je divný, protože třináct mi už vážně není :D Radši končim, tohle vás asi fakt nezajímá co? :D Mějte se krásně, a jak si užíváte prázdniny vy?

Merry Christmas & Twilight again!

24. prosince 2008 v 9:28 | Adelle
Ahojky lidičky! Doufám, že si užíváte Vánoce. Jen škoda že neni sníh :( Chtěla jsem vám všem popřát všechno nej do novýho roku a krásný Vánoce, hlavně si užívejte pohodu a nedělejte si starosti. Kašlete na zlatý prasátko, protože bramborovej salát chutná přeci o Vánocích nejlíp :D Já se teda nacpu pořádně :D
Včera jsem byla podruhé na Twilight (pozor nikdy jsem nebyla na jednom filmu v kině dvakrát!) a musím se přiznat, že se mi to líbilo snad ještě víc než napoprvé. Docházeli mi věci, které mi předtím nedošli a užívala jsem si pohled na Roberta :D A protože mi někdo napsal, že nechápe, jak jsem mohla jít na film aniž bych četla knihu, tak jsem ji začala číst. Už jsem skoro v půlce a úplně mě to dostalo. Mějte se krásně, já jdu za chvilku ještě do práce :( Tak snad to přežiju a dostanu se co nejdřív domu :)

Moje recenze na Twilight

21. prosince 2008 v 13:08 | Adelle
Než jsem šla na tenhle film, slyšela jsem věty jako 'Je to lepší než Harry Potter nebo na Underworld to nemá.' A tak jsem byla docela zvědavá, co se z toho vlastně vyklube. Knižní předlohu jsem nečetla a ani jsem neměla ponětí, o čem to je. Jediná asociace, kterou jsem si byla jistá, byla slovo upír. Tím pádem jsem čekala další z filmů, které se točí kolem téhle tématiky, a všeho všudy nepřinesou nic převratného nebo zajímavého. Všemi recenzemi a názory kamarádů, kteří tenhle kousek zhlédli, jsem byla nedotčená, a tak jsem od tohohle filmu moc nečekala. I když mam spoustu výhrad a připomínek, musím říct, že na Stmívání bych šla klidně ještě jednou. V následující recenzi se dozvíte proč.

I hate me for grieving for you!

12. prosince 2008 v 17:57 | Adelle
Znáte ten pocit, kdy musíte na něco pořád myslet? Je to vaše první myšlenka, když se ráno probudíte, a vaše poslední, než usnete. Je to nesnesitelný, ale přitom to nemůžete vyhnat z hlavy. Asi se z toho brzo zblázním! Nevíte někdo co s tim? Ani nevím, co bych vám měla psát, skoro nic novýho neni. Ale dnes v Praze celý den sněží, a tak mam vánoční náladu a nemůžu se Vánoc dočkat! Už jen týden, jupííí :D No včera už jsem dokonce balila nějaký dárky, který už mam nakoupený, ale stejně mi nějaký pořád scházej, tak snad je o víkendu stihnu nakoupit, ale jelikož jdu po hodně dlouhý době do práce, tak budu asi tak mrtvá, že se mi chtít nakupovat nebude. Když jsem si dneska stoupla na váhu, tak jsem si uvědomila, že moje týdenní spotřeba čokolády se vyrovná spotřebě nějakýho malýho státu, a to ještě nezačaly ani svátky, kdy se cpu nonstop. To bude zase v lednu shazování kil :D Doufám, že vy se máte dobře, protože moje nálada se ale vůbec nelepší. No nic mějte se krásně a užívejte volné chvíle o víkendu :) (já se jdu zkusit najíst čínskýma hůlkama a to mi zabere asi celej víkend, takže nečekejte new články :)

Nic mě nenapadá takže UNTITLED

7. prosince 2008 v 15:17 | Adelle
Už hrozně dlouho jsem vám nepsala, co je u mě novýho ani jak se mam. Odpověď je celkem stručná: mam se hrozně. Jako titulek mě napadlo úzkost, smutek a prázdnota, protože takhle se momentálně cítim. Proboha lidi, přestaňte mi už ubližovat. Už mě nebaví se pořád cítit takhle, chtěla bych být někdy opravdu šťastná. Ale jsem mistr přetvářky, a tak si všichni myslí, že všechno je ok, ale neni. Potřebovala bych si promluvit, vybrečet se nebo tak, ale už na to fakt nemam sílu. No přestanu to všechno hrotit, budu se držet nového hesla: když jsi na dně, tak se sakra odraž, a pokusim se přes to všechno přenýst. Jen by mě ostatní měli držet od nůžek a jiných ostrých nástrojů. Jinak si zase ostříhám vlasy, a v tom fakt moc dobrá nejsem (o tom svědčí pomalu dorůstající ofina) :D

Moje recenze na Black Roses

26. října 2008 v 18:13 | Adelle
Na tohle album jsem s nedočkavostí čekala. Podle slov kluků z kapely The Rasmus by to mělo být jejich nejlepší dosavadní cd, na to si ovšem musíte udělat názor sami. Spojení s novým producentem a nahrávání na několika místech všude možně po světe je na albu znát, ovšem přemýšlím jestli pozitivně nebo naopak. Myslím, že se chlapci posunuli ve své tvorbě, a pokud se vám bude zdát že cd vychvaluju, věřte, že pokud bych měla hodnotit jednotlivé písně, bylo by to lepší, ale celé album patří ke slabší tvorbě. I přes to jsem jejich dlouholetá fanynka a ''vyrůstala'' jsem na nich. Celkový vzhled alba i booklet na mě zanechali velmi dobrý dojem, je vidět že Lauri si dal na růži záležet :D Ovšem obsah alba už podle mě neni tak silný. Místy splývá a pořád očekávám nějaký tvrdší nářez, který ovšem nějak nepřichází. Možná je to moje vina, ale holt si potrpím rockovější věci, které mi tu vážně chybí. Musím ovšem říct, že album jsem si stihla poslechnout jen třikrát, takže songy ještě nemám pořádně zažité.
 
 

Reklama