link me:

Member Ben Moody

Ben Moody založil kapelu The Halo Method

20. září 2012 v 15:16 | Adelle
Před pár dny zvěřejnil Ben již třetí videoklip k jeho sólovému albu You Can't Regret What You Don't Remember, a to k písni Never Turn Back. Na všechny videoklipy se můžete podívat zde, ale pokud je neuvidíte, tak myslím, že o nic nepříjdete. Ben také stále pracuje na novém EP s názvem 'I Am A Distance', které by mělo vyjít letos. Každý týden na svém webu zveřejňuje novou píseň, minulý týden to byla cover verze k My Immortal, kterou rovněž najdete na jeho youtube profilu.

S tím ale výčet Benových aktivit rozhodně nekončí. Ben společně s dalšími rockovými hvězdami založil kapelu s názvem 'The Halo Method'. Členové tříčlenné formace jsou: Dave Buckner, bývalý bubeník kapely Papa Roach, kytarista Ben Moody, zakladatel Evascence a člen We Are The Fallen a zpěvák Lukas Rossi. Kapela vydala svůj debutový singl s názvem 'Beauty Is The Beast' a momentálně kluci pracují na svém prvním EP. The Halo Method by měli poprvé živě vystoupit na konci listopadu, tak jsem zvědavá, co předvedou. Jejich první píseň si můžete poslechnout zde a pokud se vám chce, tak si přelouskejte i rozhovor.

Benovo nové EP se pomalu rýsuje

23. srpna 2012 v 19:22 | Adelle
Ben Moody chystá své třetí sólové album a práce mu jde pěkně od ruky. Po druhém albu 'You Can't Regret What You Don't Remember', které vyšlo v listopadu loňského roku a které Ben připravoval hodně dlouho (první zmínky o něm totiž pochází už z roku 2005 (čtěte zde), chystá Ben třetí album s názvem 'I'm The Distance'. Kolik písní bude EP obsahovat a jak se písně budou jmenovat není prozatím známo, ale Ben na své oficiální stránce zveřejnil tři nové písně - Remember Me, GraveDigger a cover od Blue Oyster Cult, Don't Fear The Reaper. Ben každé pondělí vydává novou píseň, kterou si jeho fanoušci mohou na jeho stránkách zdarma stáhnout.

Pro zajímavost cover verzi písně Don't Fear The Reaper udělali už Evanescence před více než 10 lety! Poslechnout si ji můžete zde, jedná se o koncert z roku 1999. Tak která cover se vám líbí víc?

edit: 10. září zveřejnil Ben cover verzi písně My Immortal. Poslechnout si ji můžete zde.

You Can't Regret What You Don't Remember (2011)

29. června 2012 v 23:29 | Adelle
1. Why You
2. 10.22 ('03 Version)
6. Never Turn Back (Dead Man Walking Remix)
7. Hold Me Down (Burn In Hell Mix)
8. Run Away
9. Just Breathe
10. Everything Burns (In Memoriam)

Ben Moody chystá své třetí sólové album

14. března 2012 v 17:22 | Adelle
Poté, co Ben Moody v roce 2003 nečekně opustil Evanescence, začal spolupracovat s mnoha hvězdami, jako jsou například Avril Lavigne, Celine Dion, Kelly Clarkson nebo Anastacia. V roce 2007 se začal zaměřovat na svou sólovou kariéru a v roce 2008 vydal své první demo, s názvem 'Mutiny Bootleg EP'. O rok později vyšlo Benovo první debutové album s názvem 'All For This', na kterém pracoval s Hanou Pestle a Martym O'Brienem, ale většinu písní složil, nahrál i nazpíval sám.

Krátce po vydání svého prvního alba se spojil se zpěvačkou Carly Smithson a bývalými členy Evanescence a založil skupinu We Are The Fallen, kteří vydali svůj debut 'Tear The World Down' v roce 2010. Album mělo celkem pozitivní ohlasy, dokonce i mezi některými fanoušky Evanescence. Po skončení amerického a evropského turné si We Are The Fallen dali pauzu a Ben se tak mohl vrátit ke své sólové kariéře.
V říjnu 2011 vyšel singl '10.22', což byla jedna z nejlepších skladeb z Benova prvního alba a vypráví právě o odchodu z Evanescence. Ben původní verzi písně předělal a vydal jako úvodní singl k připravovanému albu. Na Benovo oficiální video k '10.22' se můžete mrknout zde. O měsíc později, tedy v listopadu 2011, vyšlo Benovo druhé album 'You Can't Regret What You Don't Remember'. A podle všeho to ještě není vše. Ben momentálně pracuje na novém albu 'I Am The Distance', které má vyjít ještě letos, možná už v příštích měsících. První píseň, kterou Ben vypustil na světlo světa se jmenuje Remember Me, poslechnout si ji můžete tady.

Ben Moody on new Evanescence album

26. listopadu 2011 v 16:39 | Adelle

A message from Ben Moody

14. října 2010 v 20:00 | Adelle
Jmenuji se Ben Moody a jsem zakládající člen Evanescence. Většinou se nevyjadřuji v diskuzních fórech ani nepročítám zprávy na zdi nebo recenze na mou práci a skoro nikdy nečtu komentáře k videům na YouTube. Nicméně, když jsem přátelům ukazoval video na úvodní singl mé kapely We Are The Fallen, Bury Me Alive, na stránce YouTube, nemohl jsem si nevšimnout, že u něj bylo napsáno okolo 4000 komentářů. Ovládla mne zvědavost a zjistil jsem, co si vysloužilo tisíce komentářů a takovou diskuzi.  
Nikdy jsem nebýval ten, kdo by důvěřoval většinou příliš kritickým a přehnaně zlomyslným názorům anonymních skupin lidí na internetu. Ani mě neovlivnilo to, že kritika a zloba byly mnohokrát směřovány na mě. Nejsem posedlý tím, co o mě lidé, které jsem nikdy nepotkal, říkají. A NIKDY jsem na to nereagoval, nebránil se ani nevyvracel mylné informace a nepřesnosti o mém životě. Ale z nějakého důvodu jsem nucen promluvit. Nepochybuji, že mnoho z vás si tohle špatně vyloží jako domýšlivý pokus o ospravedlnění. Ale pravdou je, že má jediná naděje je možnost navrátit klid něčemu, co pro mě znamená více, než si kdokoli uvědomuje.  

All For This (2009)

22. dubna 2010 v 12:20 | Adelle04. 10.22
08. All Fall Down
11. In Time

I já se bojím, i já cítím bolest a smutek

25. srpna 2009 v 0:01 | Adelle
Většina z vás pravděpodobně neměla to štěstí slyšet velmi limitované EP téhle supernaturalitické impozantní kapely, která zdobí svět už pár let. Možná jste slyšeli jejich píseň na kompilaci v.beta nebo na We the Living Volume 3 (od True Tunes), ale to je zatím vše, kde se tahle záhadná kapela projevila. Objevily se zvěsti, že nakonec vydali pár písní, ale nic nebylo potvrzeno. Takže jsme je vystopovali a snažili se zjistit, co je u nich nového. Spojili jsme se s kytaristou/ bubeníkem/ programátorem téhle kapely, s Benem Moodym a zeptali se ho na pár otázek.

Ben Moody: Ničeho nelituji

20. července 2009 v 12:41 | Adelle
Když přemýšlíte o Benovi, nepředstavujte si temného, dumajícího kytaristu, který vás chce udeřit svými metalovými riffy. Představujte si plyšového méďu, vřelého a veselého týpka - protože v podstatě takový Ben Moody je. Člověk bojující se svými osobními démony, na pokraji zhroucení a s problémem se závislostí na drogách - v podstatě takový Ben byl. Jako kytarista a zakladatel Evanescence pomohl stvořit hudbu, která proměnila hard rockovou kapelu v celosvětově známou a úspěšnou - a tehdy ji také opustil. Není žádným tajemstvím, že on a zpěvačka Amy Lee se rozcházeli v mnoha názorech, jak v osobních, tak i v hudebních, a Ben věděl, že to vše musí nechat jít. Po nevyrovnaném období úspěšných spoluprácí, drogové a alkoholové závislosti a psychiských problémů našel útěchu v léčebně a štěstí v podobě sólové nahrávky. Čistý a střízlivý se smířil s odchodem od Evanescence a dívá se zpět, zatímco se posouvá vpřed.

Ben děkuje Avril za svou sólovou kariéru

3. července 2009 v 11:50 | Adelle
Krátce po odchodu z kapely Evanescence v říjnu 2003 si Ben Moody dával dohromady život. Na jedné straně byl volný: goth-rockové monstrum se stalo prací, Ben Moody a Amy Lee stěží stíhali smluvené termíny. Ale Ben také trpěl hlubokými depresemi, protože multiplatinová kapela - kterou on a Amy založili na střední škole a které věnoval téměř dekádu svého života - nemohla překonat osobní rozdíly mezi svými členy. Byla tu také drogová závislost, kterou si Ben vypěstoval, aby se otupil před blížícím se koncem kapely. V listopadu toho roku odletěl Ben do Los Angeles, aby napsal píseň s Avril Lavigne. Zatímco s ní pracoval, jeho život po odchodu z Evanescence se znovu zrodil díky Avril. "Nevěděl jsem, jak zní Ben Moody jako sólový umělec." říká Ben. "Dokonce jsem ani netušil, že vydám svou sólovou nahrávku, dokud mi Avril Lavigne neřekla, že nemám jinou možnost. Zahrál jsem jí Everything Burns a ona mi na to řekla, že vydám svůj vlastní song, a že je to tenhle. A já se s ní nechtěl hádat."

Nové album, nová kapela, noví Evanescence?

23. června 2009 v 17:34 | Adelle
Po vydání Mutiny Bootleg E.P. fanoušci netrpělivě čekali na vydání Benova debutového alba s názvem All For This. A dočkali se přesně 09.06.2009. Album bylo vydáno digitálně a máte možnost si ho stáhnout přes Amazon nebo iTunes. Všechny písně jsou napsány, převedeny do zvukové podoby a také nazpívány samotným Benem, hostuje na nich Hana Pestle, která zpívá vokály. Album obsahuje celkem dvanáct písní a bylo nahráváno dlouhé čtyři roky od roku 2005 až do roku 2009. Pokud jste si však mysleli, že si Ben dá po vydání alba přestávku, tak jste se mýlili. Nejenže nahrál album, ale založil novou kapelu s názvem We Are The Fallen, která se převážně skládá z bývalých členů Evanescence.

Ben Moody stále žije a vydává album!

10. dubna 2009 v 19:33 | Adelle
Už dlouhou dobu jsem nepsala nic o Benovi, a tak vám přináším novinky ohledně Benova působení na hudební scéně. Ben Moody založil nahrávací společnost s názvem FNR Records, která podporuje hlavně mladé talenty, jako je například Hana Pestle (pokud neznáte, její píseň by se měla dokonce objevit na soundtracku k filmu New Moon). V roce 2008 vyšlo Benovo sólové album Mutiny Bootleg E.P. na kterém najdete čtyři písně - Never Turn Back, Everything Burns, The Way We Are a Wishing Well, z nichž určitě znáte Everything Burns, na které tentokrát spolupracovala již zmiňovaná Hana Pestle. Všechny písně napsal a nahrál Ben a Hana na nich zpívá vokály. Je vidět, že jsou s Benem dobrá dvojka a perfektně si sedli. Už v tomto roce by mělo vyjít Benovo sólové album, ale bližší informace jsem nezjistila, snad jen datum 03.03. 2009, ovšem hádám, že není konečné. Snad se brzy něco objeví. To je o Benovi asi vše, jsem moc ráda, že se mu daří :)

Bral jsem dost koksu na to, aby to zabilo menší zemi!

8. listopadu 2008 v 16:13 | Adelle
Opustil rockovou kapelu Evanescence na vrcholu jejich slávy. Teď píše písně pro popové hvězdy. Musel jsem brát drogy, přiznává Ben Moody...
Když jsme se 22. října dostali do zákulisí, uvědomil jsem si, že napětí mezi mnou a Amy má vliv na lidi kolem nás. Ve svém srdci jsem věděl, že bychom kvůli tomu nedokázali natočit další album. Nechtěl jsem aby se kapela rozpadla, tak jediná věc, kterou jsem mohl uděla, abych ji zachránil, bylo nasednout na letadlo. Bylo těžké odejít z něčeho, co jsem založil, ale bylo to buď tohle nebo by celá věc šla do háje.

Ben Moody a Celine Dion

8. listopadu 2008 v 12:37 | Adelle
Zleva: David Hodges (ex-Evanescence), Celine Dion, Ben Moody (ex-Evanescence)

Ben Moody zakládá vlastní nahrávací společnost

17. července 2008 v 12:46 | Adelle
Americký hudebník a skladatel Ben Moody, který měl velký podíl na úspěchu rockové skupiny Evanescence, se rozhodl posunout svůj zájem o hudbu do jiného rozměru - založil label FNR Records. Benovým hlavním cílem je pomáhat kreativním a nadějným muzikantům. Jeho první klientem je sólová zpěvačka Hana Pestle, která se netají tím, že její hudební kořeny čerpají například z Radiohead, Sarah McLachlan či The Cranberries. Bena zaujal její výjimečný hlas. Dodejme, že Moody je známý také díky několika kolaboracím - například s Avril Lavigne, Celine Dion, Davidem Hodgesem či Kelly Clarkson.

Postrádá Ben Moody světla reflektorů?

28. května 2008 v 17:01 | Adelle
Bývalý textař a člen Evanescence Ben Moody říká, že mu skupina chybí. V minulosti psal songy pro Kelly Clarkson, Celine Dion a samozřejmě pro Evanescence, skupinu, kterou založil spolu s Amy Lee. Z kapely se vytratil do přítmí a od té doby se pohybuje stále pouze za scénou. Moody spolu s bývalým kolegou z Evanescence, Davidem Hodgesem, pracovali společně s Dion a Moody též skládal písně pro její album "Taking Chances". Říká, že Dion podle něj stojí nohama pevně na zemi.

Ben Moody-Galerie III

8. května 2008 v 20:08 | Adelle

Ben Moody-Everything Burns Galerie

28. listopadu 2007 v 16:33 | Adelle
free image host free image host free image host

Ben Moody-Everything Burns Promo

28. listopadu 2007 v 16:26 | Adelle

Ben Moody-Galerie II

28. listopadu 2007 v 16:20 | Adelle
 
 

Reklama