link me:

News 2008

Amy o 3rd Annual Lunch Box Auction

20. dubna 2009 v 15:57 | Adelle
Ahoj všichni! Přeji hezké prázdniny. Jsem ráda, že se vám líbí moje krabička na oběd, asi týden mého života jsem tím byla posedlá. Je legrační, že pokaždé, když dokončím nějakou takovou věc, říkám si: Sakra, tohle si chci nechat! Viděl někdo pár Ugs (značka bot), které jsem udělala před několika lety? Sesbírala jsem okolo milionu malých medvídků, školních čepiček, kostiček lega a spoustu dalšího, pak jsem to všechno sešila a polepila na celý povrch těch bot. Vypadaly jako obrovská chodidla z transformers. Milovala jsem je! Ale zpět ke krabičkám. Aukce krabiček na oběd je skvělá věc a výtěžek jde na dobrou věc, nakrmení hladových lidí v New Yorku a jižní Africe. A jestli se vám tenhle umělecký kousek zdá moc drahý, můžete jít tento rok vypomáhat do vývařovny na hodinku nebo na dvě. Nebo upečte koláč pro svého vrátného. Všichni mají rádi koláče, a ti kdo ne, tak ty vždycky potěší, že je tu někdo, komu na nich záleží dost na to, aby jim upekl koláč.

Amy: Jsem v místě kdy nevím co dál...

6. listopadu 2008 v 13:27 | Adelle
S okamžitým úspěchem debutového alba Fallen se Evanescence stali jednou z největších rockových senzací této generace. Kapela později vydala multi-platinové album The Open Door. Po rozsáhlém turné k tomuto albu, frontwoman Amy Lee nahrála píseň Dannyho Elfmana, Sally's Song, pro soundtrack Nightmare Revisited. The Gauntlet nedávno zastihl Amy Lee, aby si povídali o albu, hudbě a jejích myšlenkách.

Co je u tebe nového?
Všechno je super. Jsem teď čtyři dny v New Yorku od té doby, co proběhli všechny věci kolem Nightmare v Los Angeles.

Pět nejoblíbenějších hororů Amy

2. listopadu 2008 v 15:56 | Adelle
Jelikož byl před pár dny Halloween, Amy Lee se rozpovídala o svých oblíbených hororových filmech. Odtajnila pětici nejoblíbenějších filmů s hororovou tématikou. Mezi její nejoblíbenější horory patří: Ukradené Vánoce (což nikoho nemůže překvapit), Halloween, Carrie a dva Hitchcockovy horory Psycho a Ptáci. Amy má hodně ráda starší filmy. No jo takové horory, jako jsou ty z šedesátých a sedmdesátých let, se už netočí.

1. Ukradené Vánoce (The Nightmare Before Christmas): Je u mě už tradicí, že si tento film pokaždé na Halloween pustím společně se svou rodinou. A to, že jsem se stala jeho částí na Nightmare Revisited, je skvělé. Je geniální! Hodně mě kreativně inspiroval. Byla jsem takový malý blbeček do umění.

Amy Lee z Evanescence se vrací ke kořenům

25. října 2008 v 19:16 | Adelle
Amy Lee, frontmanka americké rockové formace Evanescence, pilně pracuje na novém materiálu. Nové písně budou odlišné, ale přitom v sobě ponesou odkazy na zpěvaččiny kořeny.
V nedávném rozhovoru pro Spin.com Amy Lee prozradila pár informací k novým skladbám a k sólové desce: "Potřebuji ukázat, že nejsem loutka. Pracuji ve svém domě a jde to velmi dobře. Příště bych ale chtěla udělat něco jiného. Nové skladby jsou stoprocentně odlišné, cítím, jako bych se vracela ke svým starým kořenům. Je v nich slyšet vliv folku a keltské hudby a náměty nejsou jen smutné. Není to materiál, který bych k Evanescence přiřadila."

Amy: Všechno není smutné

22. října 2008 v 14:37 | Adelle
Zpěvačka si popovídala se SPIN.com o vnitřních bojích v její kapele, o novém sólovém albu, o filmové hudbě a o dalších věcech. Na albu Nightmare Revisited Amy Lee z Evanescence vydala svůj první materiál od té doby, co vyšlo album The Open Door v roce 2006. Dodáváme, že dva členové Evanescence kapelu opustili a Amyina muzikální nezávislost stále roste, a zpěvačka podala nějaké vysvětlení co dělá. Amy, která je zaměstnaná psaním nového materiálu, mluvila se SPIN.com o chaotickém odchodu kytaristy Johna a bubeníka Rockyho, o psaní nového alba a o písni Sally's Song, jejím příspěvku na album Nightmare Revisited, nové kolekci coververzí k filmu Ukradené vánoce Tima Burtona z roku 2003.

Zpěvačka Evanescence zazpívá Timu Burtonovi

17. října 2008 v 21:04 | Adelle
Amy Lee, zpěvačka americké alternativní formace Evanescence, zapěje na zahajovacím večírku Tima Burtona a jeho filmu "Ukradené Vánoce". Návštěvníky vyprodané akce potěší svou verzí skladby "Sally's Song", která ve zmiňovaném snímku zazněla.
Slavnost se má konat 17. října v Disney Digital 3-D v Hollywoodu a začátek je naplánovaný na sedmou hodinu večerní. Frontwoman Evanescence tutéž píseň zazpívala již o pár dní dříve, a sice 13. října v pořadu "The Tonight Show With Jay Leno" NBC-TV. Zpěvačka se netají tím, že se filmovým soundtrackem ráda nechá unést a sama že by někdy chtěla i komponování hudby k filmu zkusit.
Melodie písně pochází z nedávno vydané kolekce "Nightmare Revisited", která obsahuje všechny skladby z výše uvedeného snímku. Jsou však přepracované a rolí interpretů se ujaly skupiny jako Korn, Rise Against, Flyleaf nebo zpěvák Marilyn Manson.

Recenze alba Nightmare Revisited

9. října 2008 v 21:12 | Adelle
Walt Disney Records vydává album Nightmare Revisited. Album obsahuje předělané nahrávky z původního soundtracku The Nightmare Before Christmas. Na nahrávání se podíleli různé skupiny umělců z různých hudebních žánrů, jako Amy Lee z Evanescence, Korn, Rise Against, Shiny Toy Guns, Flyleaf, Polyphonic Spree a další!

O Sally's Song: Co Amy Lee nedokáže zazpívat? Amy Lee je kouzelná. Kdybych byl Danny Elfman a Tim Burton pokusil bych se vyřešit, jak dostat ten hlas do budoucích projektů.

Na závěr: Jsou zde některé opravdu zajímavé a zábavné skladby. Absolutně nejlepší skladby jsou od Marilyna Mansona, Korn a Amy Lee. Tyhle tři prostě musíte slyšet!

Opustil Terry Evanescence?

9. října 2008 v 20:39 | Adelle
Možná jste se dočetli, že Terry Balsamo odešel z Evanescence. Samozřejmě že je to lež (doufám) :D Terry a Sam Rivers, který je basák ve skupině Limp Bizkit, spolu začali spolupracovat na nějakém speciálním projektu. No uvidíme. Každopádně Limp Bizkit hledají nového kytaristu, ale zatím se žádné informace o tom, že by Terry v současné době s LB hrál, neobjevily. A teď trochu z jiného soudku. Troy McLawhorn se v průběhu roku 2008 připojil k jihoafrické kapele Seether, kde působil jako hostující kytarista v průběhu turné. Trochu povýšil a v současné době je hlavním kytaristou a dokonce zpívá vokály. No uvidíme jestli tam zůstane napořád, zatím to tak vypadá...

100 Nejpopulárnějších alb!

9. října 2008 v 18:53 | Adelle
The Gracenote Elite 100 je sestavení nejpopulárnějších CD všech dob. Pozice je určena celkovým součtem kolikrát bylo album identifikované databází Gracenote's Media. Evanescence obsadili se svým debutovým albem Fallen šesté místo, což je vážně úspěch. Mezi prvních 20 se dostali taková jména jako Green Day, Avril Lavigne, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, Coldplay nebo dokonce dvakrát The Baetles.

Další dva nové songy!

28. září 2008 v 18:06 | Adelle
11
Ano, je to tak! Ke dvoum novým písničkám Your Love a Wait Forever se přidaly další dvě: Together Again a If You Don't Mind. Tu první napsala Amy sama a s druhou jí pomáhali Terry Balsamo (člen Evanescence) a Will Boyd (člen Evanescence do roku 2006). Samozřejmě tyto informace jsou oficiálně nepotvrzené, ale na nové songy se moc těším. Je vidět, že Amy opravdu nezahálí s přípravami na nové album. Snad se už brzo dočkáme :)

Amy Lee o Sally's Song

28. září 2008 v 17:57 | Adelle
Ahoj lidi! Jen jsem chtěla říct pár věcí o Sally's song. Poprvé jsem viděla Ukradené Vánoce když mi bylo asi 13. Strašně jsem to zbožňovala - uměleckou stránku, hudbu, příběh - že jsem to od té doby viděla nejméně 40 krát. Je to pro mě inspirace od té doby, co se má umělecká identita začala formovat, a nikdy to nezestárne - stále mě to nutí mít náladu tvořit. Byla jsem dívka na střední škole která poslouchala The Nightmare Before Christmas soundtrack v autě místo toho, co bylo tehdy cool. Upřímně, Sally's Song byl vždy ''můj song'' na tomto CD, přehrávala jsem si ho pořád dokola a zpívala s ním.

Top 20 nejexotičtějších hlasů

17. srpna 2008 v 18:03 | Adelle
Magazín Billboard vyhlásil anketu o Top 20 nejexotičtějších hlasů roku 2008. A jak tento souboj dopadl? No podívejte se sami. O první pětku se servaly samé slečny :) Podle časopisu Billboard má tedy nejexotičtější hlas Ashley Tisdale, což osobně nechápu, ale je to tak. Asi je vám jasné, že se umístila i Amy Lee a to na třetím místě hned za Amy Winehouse. Umístila se také Tarja Turunen a to hned za Amy. Takže čtvrté místo! Docela mě překvapil Michael Jackson na dvanáctém místě, exotika hadr :D

Nový song Wait Forever?

16. srpna 2008 v 19:01 | Adelle
Podle oficiálního fóra Evanescence EvThreads Amy napsala a nedávno prezentovala svůj nový song Wait Forever...
"Na slavnosti mi kdosi řekl, že Amy zazpívá Lithium a nový, nezveřejněný song Wait Forever. Nemůžu to říct jistě, protože tuto osobu neznám, ale Amy sama na svém MySpace prohlásila: "Myslím, že si budete muset počkat a pak se uvidí." Na Youtube byl několikavteřinový záznam songu, ale někdo ho smazal. Mladá dívka, která song slyšela, na svém MySpace řekla:" Nemám důkaz. Žádnou fotku s Amy, když song zpívala. Fotit mohla jen určitá média. Song byl ale velmi pomalý. Na cello Amy doprovázel David Eggar. Amy řekla, že ho složila teprve před několika týdny. Znělo to takto: "You know I´ll wait for you forever". Slyšela jsem to jen jednou, takže nemám žádné detaily, které bych k tomu řekla. OK, teď jsem slavná, že?! Ti, co mi nevěří, jsou mi ukradení. Nemám žádná důvod k tomu, abych vám lhala. Chtěla jsem se jen o to podělit s ostatními. A pokud jsem řekla něco, co Amy zveřejnit nechtěla, mrzí mě to. "

Top 50 zpěvaček, které nejvíce přitahují teenagery

16. srpna 2008 v 17:56 | Adelle
Latinskoamerický magazín 'Toda Teen' (All Teen) sestavil žebříček 50 zpěvaček, které nejvíc přitahují teenagery. Že se na prvním místě umístila Avril Lavigne, to snad nikoho nepřekvapí, ale že druhé místo ukořistila Amy Lee je, tedy alespoň pro mě, překvapení. Je to jediná rocková zpěvačka v top 10, které je nabité popovými jmény. jako například Miley cyrus, Lindsay Lohan nebo Hilary Duff. V žebříčku můžete najít například další dvě frontwomen rockových kapel, a to Tarju Turunen (ex-Nightwish) a Sharon Den Adel (Within Temptation).

Nový song: YOUR LOVE!

26. června 2008 v 19:26 | Adelle
Právě jsem se dozvěděla skvělou zprávu! Amy prý zazpívala novou píseň na Songwriter Icon Award, která se jmenuje Your Love. Tuto píseň Amy nedávno napsala a představila ji na již jmenované akci, která se konala 18.06.2008. Na této akci také Amy dostala cenu Songwriter Icon Award 2008 od NMPA (Nation Music Publishers Association). Tak doufám, že tu píseň brzy uslyšíme :)

Nejprodávanější alba roku 2006-2008

8. června 2008 v 11:55 | Adelle
Určitě vás nepřekvapí, že album The Open Door se umístilo na skvělém 21. místě nejprodávanějších alb z roku 2006-2008. Top 20 jim o kousek uteklo, ale stejně je to úspěch prodat skoro 5 miliónů alb, je vidět že my fanoušci jsme věrní a alba stále kupujeme :) Mezi nejlepších deset alb se dostala taková jména jako Amy Winehouse, Justin Timberlake, Beyonce nebo Pink a k nejúspěšnějším kapelám patří Red Hot Chili Peppers a Linkin Park. Co mě docela překvapilo, je osmé místo. To totiž obsadil soundtrack k filmu High School Musical.

Top 50 female singers!

8. června 2008 v 10:49 | Adelle
Našla jsem žebříček 50 zpěvaček v historii hudby, které nikdy nebudou zapomenuty, teda aspoň podle magazínu The Sun. Určitě pro vás nebude překvapení, že Amy urvala čtrnácté místo, protože Amy je důležitou součastí americké rockové scény. Mezi nej padesátkou můžete najít taková jména jako Madonna, Britney Spears (na tu se rozhodně zapomenout nedá), Agnetha Fälskog (Abba), Celine Dion nebo třeba Tarja Turunen. Moc blahopřeju Amy, určitě si to zaslouží. My na ni teda rozhodně nezapomeneme :)

Nahrávání Sweet Sacrifice

7. února 2008 v 17:39 | Adelle
Ahoj všichni. Nedávno jsem si všimla, že je tu pár nepravdivých tvrzení v několika článcích a jen je chci uvést na pravou míru. Nahrávání skladby potřebuje mnoho tvrdé práce a mnoho ze srdce. Když jsme já a Terry zjistili, že Sweet Sacrifice byla nominována na "Nejlepší hardrockový výkon" měli jsme závrať ze vzrušení vidět něco, co jsme vytvořili, vyletět tak vysoko. Vy všichni víte, že Terry měl mozkovou mrtvici hned po nahrávání kytarových částí pro album The Open Door, a jak moc silný musel být, aby překonal následky, které zůstali na jeho výkonu. Tohle je část důvodu, proč se nás nominace takhle dotkla.

Narozeninová zpráva od Amy

16. ledna 2008 v 20:18 | Adelle
Omlouvám se, že mi to trvalo tak dlouho tohle poslat, ale chci poděkovat a obejmout všechny italské fanoušky, kteří napsali dopisy, básně, písně a speciálně narozeninový song od všech! To mě opravdu potěšilo. Chystám se to poslat na website, ale uvědomila jsem si, že tam by nemusela být cesta aby se prokázalo, že jsem to já a všechny by to mátlo :) Tak můžete prosím poslat mou zprávu, že všechny miluju? Měla jsem skvělé narozeniny a opravdu si užívám své volno. Můj narozeninový dárek od Joshe byla nádherná harfa a lekce, které beru každý týden! Je to velká zábava hrát (ale chystám se opravdu tvrdě pracovat, abych se v tom zlepšila ) :) To je opravdu vše, co jsem doposud dělala tento měsíc a jsem pyšná, že můžu říct, že už mám obrovský puchýř na prstu. Chybíte mi lidičky! Uvidíme se. Amy
 
 

Reklama