link me:

Zajímavosti

Shaun Morgan: Sober nebo Breakdown?

4. července 2009 v 12:11 | Adelle
Jak asi všichni víte, Amy chodila témař tři roky s frontmanem jihoafrické kapely Seether. Po jejich rozchodu napsala song Call Me When You're Sober, který měl poukazovat právě na tento zkrachovalý vztah se Shaunem. Ten ovšem nebyl zrovna nadšen propíráním jejich špinavého prádla na veřejnosti. Na oplátku nafotil tenhle shoot a také napsal píseň Breakdown, která je, jak sám potvrdil, o Amy. Takže oko za oko, skladba za skladbu.

free image host free image host free image host free image host

Making Of Fallen

18. května 2009 v 13:03 | Adelle
....alias Jak Amy Lee, Ben Moody, David Hodges a Josh Freese nahrávali album. Konečně mě napadlo, že bych sem mohla videa z nahrávání Fallen dát. Jedná se o deset videí, které mají dohromady přes 50 minut a uvídíte na nich, jak se jednotlivé písně vlastně dávají dohromady. Dobrovolně se přiznávám, že sem všechny videa ani neviděla, protože některá vážně nejsou moc záživná, zato vtipná dost (hlavně olympiáda v házení láhví do koše, která zabírá tak tři videa), no uvidíte sami :) Můžete na nich vidět nahrávání písní z Fallen (Going Under, Bring Me to Life, Everybody's Fool, Whisper a Imaginary) ale taky těch, která se na album nedostala (Missing a Farther Away). Určitě se alespoň na část mrkněte, třeba na part 7, ta je docela záživná, jinak se docela divím, že album nakonec vyšlo, protože timhle tempem to muselo trvat fakt dlouho :D

Part 1Part 2Part 3Part 4Part 5Part 6Part 7Part 8Part 9Part 10

DVD Vino's 07.05.1999

25. dubna 2009 v 14:08 | Adelle
Na eBay jste si od začátku dubna mohli koupit DVD se záznamem koncertu Evanescence z roku 1999. Teda jen pokud bydlíte v Americe :) Záznam byl natočen jedním fanouškem, takže kvalita nic moc, ale je zajímavé vidět tak staré video. Na koncertě vystupovali Amy a Ben s vokálistkou Stephanie Pierce, která také nazpívala vokály k písním Understanding a Lies. Koncert proběhl v 7. května v Little Rocku v klubu Vino's a obsahuje neznámou píseň i cover verzi songu Don't Fear the Reaper od kapely Blue Oyster Cult. V té době bylo Amy pouhých sedmnáct let a měla ještě svou původní barvu vlasů. Na všechny písně se můžete kouknout na youtube.com nebo si je stáhnout na evanescencewebsite.com, tak do toho!

Panic! ukradli Evanescence místnost

3. listopadu 2008 v 16:27 | Adelle
Objevila jsem promo fotky kapely Panic! At The Disco. Hned na první pohled je zřejmé, že fotky pochází ze stejné místnosti, konkrétně z hotelu Alexandria, ve kterém byli nafoceni Evanescence v roce 2004. Myslím, že fotečky kluků z Panic! At The Disco pochází z roku 2006 nebo 2007, ale nejsem si jistá. V téhle místnosti se v roce 2006 nechali nafotit i američtí 30 Seconds To Mars a dokonce tam natočili i svůj klip Attack. Nevím jestli tyhle shooty fotil stejný fotograf, nebo je to jen náhoda. No určitě se mrkněte a komentujte, komu to sluší víc :D

Pár zajímavostí o Evanescence

19. srpna 2008 v 16:52 | Adelle
• Amy napsala skladbu pro soundtrack k filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň, ale byla zamítnuta jelikož se producentům zdála moc temná. Část tohoto materiálu byla použita v písni Good Enough, a to konkrétně intro, což je asi první minuta této skladby, která se ovšem neobjevuje v klipu.

• Píseň Good Enough byla použita v sedmé sérii seriálu Kriminálka Las Vegas a to konkrétně v díle Fallen Idols.

Nightmare Revisited

16. srpna 2008 v 19:26 | Adelle
Walt Disney Records vydá album s názvem Nightmare Revisited. Jedná se o kolekci cover verzí a nových skladeb, které jsou inspirovány filmem Tima Burtona z roku 1993 a to konkrétně Ukradené Vánoce (The Nightmare Before Christmas). Album by mělo vyjít 30. září. Jedna ze skladeb na této desce patří i Amy Lee, která nazpívala Sally's Song. Jak určitě víte, Ukradené Vánoce patří k Amyiným oblíbeným filmům, a tak se není čemu divit, že využila šance pro tento film něco stvořit. (booklet)

World Evanescence Day!

5. února 2008 v 11:01 | Adelle
Italští fanoušci (evanescencewebsite.com) se asi dooooost nudí, protože nejen, že nechali pojmenovat po této americké kapelce hvězdu, ale teď mají Evanescence dokonce i svůj den. Takže ho nezapoměňte pořádně oslavit!

Voláme všechny fanoušky Evanescence! V úterý 4. března je oficiálně světový den Evanescence! Tato kapela nám toho dala mnoho a je načase jim ukázat, jak jsme vděční. Oslavujte balónky, večírky, čímkoliv, čím chcete ukázat vaše uznání nejlepší kapele na světě! A šiřte to, jak jen budete moci.

Zajímavosti o videoklipech Evanescence

27. ledna 2008 v 14:18 | Adelle
• Vůbec první videoklip k písni Bring Me To Life se natáčel v Rumunsku v lednu roku 2003.

• Druhý videoklip Evanescence je klip k písni Going Under. Tento klip se natáčel v Berlíně v květnu 2003 a režíroval ho Philip Stolzl. Amy navrhla oba kostýmy, které nosí v klipu a bílé šaty, které má na sobě ve scéně pod vodou dokonce sama sešila.

Zajímavosti o cd Evanescence

31. prosince 2007 v 13:58 | Adelle
• Evanescence EP exituje jen 100 kopií, takže kdo ho má, tak se má :) Spolu s Amy a Benem na tomto cd spolupracovali: William Boyd (později členem Evanescence) na písni Solitude, Matt Outlaw na písních Solitude a So Close, a Rocky Gray (také později členem Evanescence) na písni Understanding. EP bylo vydáno Amy a Benem v prosinci 1998 na koncertě v Little Rocku. Na obálce je slavná socha Angel Of Grief, která se objevuje i na dalších albech jiných skupin (například Nightwish nebo The Tea Party).

Zajímavosti o písních Evanescence

6. října 2007 v 12:26 | Adelle
• Možná vás někdy zajímalo, co je na konci písně Whisper (Fallen Version). Tak konečně jsem to zjistila. Amy chtěla tento sbor do této písně. Jsou to latinské fráze 'Servatis a periculum. Servatis a maleficum' což se dá přeložit jako 'Chraň se před nebezpečím. Chraň se před zlem'

• Pokud máte doma Whisper Demo, neboli Whisper 2002 z alba Not For Your Ears, možná jste se trochu lekli, když jste si to poprvé pustili. Já teda jo xD Na začátku je asi minutová píseň. Jestli se ptáte, co je to za píseň, tak jste uhádli, že já to vim xD Jsou to dvě písně z Romea a Julie, konkrétně 'O Verona' a 'Death Scene'.

Angel Of Grief

23. srpna 2007 v 16:41 | Adelle
Možná vás někdy napadlo, jaká socha je to vlastně na cd Evanescence EP. Pokud byste to rádi věděli, tak jste na správném místě xD Chvilku mi teda trvalo, než jsem to zjistila, ale vymoženosti moderní věcičky, jako je internet, jsou neomezené (pokud teda nemáte takový pomalý připojení jako já xD)
Angel Of Grief (Anděl Smutku) je socha z roku 1894, kterou postavil William Wetmore Story. Sloužila jako náhrobní kámen autora a jeho ženy. Repliky této sochy můžete najít po celém světě hlavně v USA a v Británii. Například v Brooklynu, Indianě, Standfordu, New Orleans, Arkansasu, ale také ve Walesu a Costa Rice.

Evanescence mají svou hvězdu!

1. srpna 2007 v 12:58 | Adelle
Evanescence mají svou hvězdu na květnové letní obloze. Italští fanoušci nechali pojmenovat hvězdu číslo 045-247 podle této slavné americké skupiny. No přejme jim to, ale zajímalo by mě jakej balík je to stálo :D Můžete se kouknout na certifikát a mapu letní oblohy, kde je červeně hvězda Evanescence vyznačena.

01

Oliver Goodwill

30. července 2007 v 16:46 | Adelle
Oliver Goodwill je anglický herec, model a muzikant. Narodil se 25.10.1982 ve Wiltshire, v Anglii, kde vyrůstal s rodiči a se starším bratrem, Alexem. Studoval na Academy of Contemporary hudbu. V roce 2003 studoval jeden semestr v Los Angeles. V roce 2004 se tam přestěhoval a pokračoval ve studiích na UCLA. Hrál v několika filmech jako Left for Shadows, Spades a Courting White, ale nejvíce ho můžete znát z videoklipu Call Me When You're Sober.

free image host free image host free image host
 
 

Reklama